Zamknij

Powstała interaktywna mapa COVID-19. Ma ułatwić podróżowanie w czasie pandemii

21.10.2021 14:09
Powstała interaktywna mapa COVID-19. Ma ułatwić podróżowanie w czasie pandemii
fot. SHUTTERSTOCK

Linie lotnicze KLM stworzyły interaktywną mapę COVID-19, dzięki której prosto i szybko można sprawdzić, jakie aktualnie restrykcje obowiązują w danym państwie. Narzędzie to ma ułatwić turystom podróżowanie po świecie podczas pandemii koronawirusa.

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował, że podróżowanie przestało być proste. Turyści, chcąc wyjechać na dłuższy bądź krótszy urlop, muszą najpierw sprawdzić, jakie obostrzenia aktualnie obowiązują w interesującym ich kraju oraz na jakich zasadach można przekroczyć granicę. Restrykcje jednak zmieniają się w dynamicznym tempie, dlatego czasem trudno nadążyć za kolejnymi decyzjami poszczególnych władz państw.

Holenderskie linie lotnicze KLM dobrze wiedzą, z jakimi problemami zmagają się turyści na całym świecie. W związku z tym przewoźnik postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzył interaktywną mapę COVID-19.

Powstała interaktywna mapa COVID-19. Ma ułatwić podróżowanie w czasie pandemii

Narzędzie stworzone przez KLM można znaleźć pod tym LINKIEM. "COVID-19: gdzie mogę polecieć", bo tak nazywa się ta interaktywna mapa, dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, ale jest bardzo intuicyjna, a komendy dość proste. 

Po wejściu na wspomnianą powyżej stronę wyświetli nam się mapa świata. Po lewej w okienku "I'm travelling from" należy wpisać miasto, z którego planujemy rozpocząć naszą podróż, a następnie uzupełnić informację dotyczącą tego, czy jesteśmy w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19.

Zobacz także:  Holandia zaostrza zasady wjazdu dla podróżnych z Polski. Nowe restrykcje od 24 października

Narzędzie KLM pozwala nam również wybrać nasze preferencje, co do wymarzonego kierunku. Rozwijając opcję "add trip requirements" (z ang. dodaj wymagania dotyczące podróży), możemy wskazać m.in., ile maksymalnie pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na naszą podróż, poziom obostrzeń, na który jesteśmy w stanie przystać itp. Po uzupełnieniu danych, otrzymamy listę regionów i państw, które mieszczą się w naszych kryteriach. 

W krajach zaznaczonych na zielono restrykcje są niskie lub średnie, żółty kolor oznacza wysokie obostrzenia i wymóg odbywania kwarantanny, a różowy - brak możliwości wjazdu.

Narzędzie stworzone przez KLM poda nam także orientacyjne ceny biletów za przelot do wybranego przez nas miasta - oczywiście holenderskimi liniami.

Zobacz także:  Bułgaria zaostrza restrykcje. Wstęp do restauracji i hotelu tylko z paszportem covidowym

RadioZET.pl