Zamknij

Powstała najdłuższa wodna zjeżdżalnia świata. Trafi do Księgi rekordów Guinnessa

Nina Czochara
04.07.2019 11:38
Najdłuższa wodna zjeżdżalnia świata
fot. YouTube/screen

Ta niesamowita wodna atrakcja, która powstała na malezyjskiej wyspie Penang, zostanie otwarta dla turystów w sierpniu tego roku. Otoczona drzewami najdłuższa wodna zjeżdżalnia świata będzie miała 1140 metrów długości, a cały zjazd ma trwać około czterech minut. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń już zacierają ręce. 

Nowa, malezyjska atrakcja  stanie się częścią parku rozrywki Escape Theme Park. W tej chwili 80 proc. budowy jest już zakończone. Pierwsi śmiałkowie będą mogli przejechać się najdłuższą na świecie zjeżdżalnią już w sierpniu. Do dyspozycji gości pozostają też inne atrakcje w obiekcie.

Najdłuższa zjeżdżalnia świata: 1140 metrów w 4 minuty

Otoczona bujnymi drzewami wodna zjeżdżalnia będzie miała aż 1140 metrów długości. Nachylenie wynosić będzie 70 metrów, a w czasie jazdy będzie się można przyglądać dżungli. Cały zjazd ma trwać średnio 4 minuty. Dzięki swojej rekordowej długości, najprawdopodobniej trafi ona do Księgi Rekordów Guinnessa, przebijając obecną "liderkę" – zjeżdżalnię z Action Park w New Jersey. 

Zjeżdżalnia wodna na wyspie Penang
fot. Shutterstock

Dobra wiadomość jest taka, że na szczyt zjeżdżalni nie trzeba będzie się wspinać po schodach. Wszystkich osoby spragnione adrenaliny na samą górę zawiezie wyciąg krzesełkowy. Nie ma więc obawy, że przejażdżka wodną zjeżdżalnią potrwa krócej niż dotarcie do punktu startowego.

Zobacz także

Okazuje się, że budowa inwestycja była bardzo. Właściciel parku zadecydował bowiem, że ze względu na ochronę otaczającej przyrody, do zbudowania zjeżdżalni nie będą używane żadne ciężkie maszyny, a większość prac wykonano ręcznie.

Park rozrywki Escape Theme Park znajduje się na malezyjskiej wyspie Penang, około 30 minut jazdy od George Town. Miejsce to oferuje nie tylko zjeżdżalnie, ale także zjazdy na linie i inne atrakcje związane z adrenaliną. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC