Zamknij

Poznaj 6 najbardziej niezwykłych lodowisk na świecie

Redakcja
19.01.2018 13:00
Poznaj 6 najbardziej niezwykłych lodowisk na świecie
fot. Pixabay

Zwiedzając duże miasta, warto skorzystać również z zimowych aktywności. Niezapomnianą atrakcją będzie z pewnością jazda na łyżwach, pod gołym niebem, w otoczeniu magicznej przyrody oraz imponujących perełek architektonicznych. 

Jazda na łyżwach po zamarzniętych kanałach w Holandii, a może na pierwszym piętrze wieży Eiffla? Poznaj 6 najpiękniejszych ślizgawek na świecie!

Jazda po zamarzniętych kanałach, Amsterdam

Amsterdam
fot. Fotolia

Kiedy rozpoczyna się sezon zimowy, Holendrzy przesiadają się z rowerów na… łyżwy. Ogromną popularnością cieszą się naturalne lodowiska, czyli zamarznięte kanały w Amsterdamie. Gdy tylko pozwala na to pogoda, łyżwy stają się środkiem lokomocji tutejszych mieszkańców. Dotarcie do pracy czy szkoły umożliwia nietypowa architektura miasta, w skład której wchodzi 150 kanałów o łącznej długości około 75 kilometrów! Łyżwiarstwo na naturalnym lodzie jest tak silnie zakorzenione w tożsamości niderlandzkiej, że w 2016 roku zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego kraju.

Lodowisko na wieży Eiffla, Paryż

Wieża Eiffla
fot. Fotolia

Największą zaletą tego miejsce jest oczywiście lokalizacja. Lodowisko znajduje się na pierwszym piętrze wieży, skąd roztaczają się niesamowite widoki na okolicę. Przyjeżdżają tu zarówno zakochani, jak i rodziny z dzieci. O najmłodszych łyżwiarzy obsługa lodowiska troszczy się szczególnie, ponieważ w ofercie znajduje się nauka jazdy czy zajęcia malowania po lodzie. Ogromną atrakcją lodowiska na wieży Eiffla są także coroczne, niezwykle barwne iluminacje.

Kanał Rideau, Ottawa

Kanał Ottawa
fot. Flickr

Kanał Rideau łączy Ottawę z miastem Kingston, nad jeziorem Ontario. Zimą miejsce to przemienia się w imponujące, największe na świecie lodowisko pod gołym niebem. Dużą atrakcją jest możliwość napicia się kawy czy zjedzenia obiadu przy jednym z licznych stoisk znajdujących się na obrzeżach tafli lodowej. Warto wiedzieć, że w 2007 roku kanał Rideau został wpisany na listę UNESCO.

Łyżwy na Placu Czerwonym, Moskwa

Plac Czerwony
fot. Fotolia

W okresie zimowym niemal jedną czwartą Placu Czerwonego zajmuje lodowisko. Ma 2,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni, co czyni je największym tego typu obiektem w Europie. Wieczorami plac zdobią barwne iluminacje, a po lodowisku snują się postacie z bajek. Atmosfera jest naprawdę magiczna.

Lodowisko na placu Zócalo, Meksyk

Plac Zócalo, Meksyk
fot. Flickr

Nawet w Meksyku można pojeździć na łyżwach! W Mexico City, na głównym placu Zócalo, znajduje się ogromne lodowisko pod gołym niebem zajmujące powierzchnię ponad 46 tys. metrów kwadratowych. Otwarte jest w okresie świątecznym i na początku stycznia, nawet przy temperaturze 20 st. Celsjusza.

Lodowisko w kształcie wstążki, Chicago

Lodowisko Chicago
fot. Flickr

To niezwykle lodowisko jest częścią miejskiego parku Maggie Daley. Otwarte w 2014 roku, już wpisało się na listę atrakcji, z których trzeba skorzystać w Chicago. Odwiedzający to miejsce mają zapewnione wyjątkowe widoki na perły chicagowskiej architektury. W przeciwieństwie do tradycyjnych lodowisk, tutejsza lodowa trasa ma kształt wijącej się wstęgi.

Zobacz także

Źródło: skyscanner.pl, national-geographic.pl

___

RadioZET.pl/NC