Zamknij

Poznań-Ławica. Ponad 50 pasażerów nie poleciało z powodu... transportu złota

Nina Czochara
18.11.2019 10:13
Wejście na pokład
fot. Shutterstock

Na lotnisku Ławica 52 pasażerów utknęło na bramkach bezpieczeństwa, w efekcie czego nie wylecieli do Londynu i Sztokholmu, mimo że stawili się na czas. Wszystko dlatego, że poznański port był zajęty obsługą dwóch szczególnych lotów, w tym transportu złota.

Pasażerowie mieli zaplanowane loty na godz. 9.40 z lotniska Poznań-Ławica. Część podróżnych miało polecieć linią Wizzair do Londynu Luton, a reszta linią Ryanair do Sztokholmu. Choć pojawili się odpowiednio wcześnie na lotnisku, nie zdążyli wejść na podkład samolotu. 

Poznań. 52 pasażerów nie zdążyło na lot

Jak podaje Gazeta Wyborcza, aż 52 osoby nie zdążyły na swój lot, bo utkwiły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa, bo ta odbywała się tylko przy jednym stanowisku. W efekcie oba samoloty odleciały bez kilkudziesięciu pasażerów.

Lotnisko tłumaczyło problemy pasażerów dwoma nieplanowymi lotami specjalnymi, do których obsługi zostali oddelegowani pracownicy m.in. stanowisk kontroli bezpieczeństwa.

Zobacz także

Lotnisko nie podaje szczegółów, ale poznańskie media informują, że mogło chodzić o transport złota z lotniska do poznańskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, gdzie znajduje się skarbiec.

Lotnisko poinformowało o możliwości składania reklamacji drogą mailową. Do siedziby poznańskiego portu lotniczego można także przyjść osobiście - 18 listopada w godz. 11.00-15.00.

ZOBACZ TAKŻE: Samolot pomylił trasę. Poleciał do Edynburga zamiast do Duesseldorfu

Źródło: poznan.wyborcza.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC