Zamknij

Pozytywny wyniku testu na Covid-19 w czasie wakacji? Ten hotel zapewnia powrót prywatnym samolotem

25.02.2021 13:14
Hotel Bahamy
fot. Shutterstock

Luksusowy kompleks hotelowy na Bahamach wpadł na zaskakujący pomysł, aby przyciągnąć turystów w dobie pandemii. Jeśli w trakcie wakacyjnego pobytu któryś z gości otrzyma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, ma możliwość powrotu prywatnym samolotem. To pierwszy obiekt hotelowy na świecie, który proponuje tego typu rozwiązanie. 

Branża lotnicza i hotelarska bardzo mocno ucierpiały na skutek pandemii. Wynika to oczywiście z licznych restrykcji w podróżowaniu oraz obostrzeń nakładanych przez rządy poszczególnych krajów. Nic dziwnego, że niektóre obiekty hotelowe szukają niecodziennych sposobów na to, aby przyciągnąć gości i tym samym ożywić swój biznes. 

Pozytywny wynik testu? Możesz wrócić z urlopu prywatnym samolotem

Baha Mar, bo o tym obiekcie mowa, to rozległy 4-gwiazdkowy kompleks hotelowy na Bahamach zapewniający wypoczynek na najwyższym poziomie. Oferuje prywatny odcinek rajskiej plaży, kompleks basenów, korty tenisowe i liczne restauracje.

Hotel szczególnie dba o gości w dobie pandemii koronawirusa. Okazuje się, że jeśli w czasie wakacji (przed powrotem do domu) któryś z klientów otrzyma pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, co jest jednoznaczne z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny, będzie mógł to zrobić na miejscu. Co istotne, dwutygodniowa kwarantanna (z posiłkami, w luksusowych warunkach) dla gości hotelowych będzie całkowicie za darmo.  

Ale to tylko początek. Baha Mar, chcąc jeszcze bardziej zachęcić do wypoczynku w ich obiekcie, obiecuje, że jeśli ktoś nie zdecyduje się na darmową kwarantannę w czasie wakacji lub będzie chciał ją skrócić, może zapewnić gościom prywatny samolot, który zabierze ich w podróż powrotną na Florydę.

–  Baha Mar uruchamia specjalny program oferujący bezpłatny prywatny odrzutowiec na drogę powrotną do USA lub przedłużony pobyt w hotelu dla tych, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowali przedstawiciele obiektu. – W ramach bezpłatnej kwarantanny zapewniamy zakwaterowanie w apartamentach oraz codzienne vouchery na posiłki w wysokości 150 dolarów na osobę. Jeśli klient będzie musiał wrócić wcześniej do USA, Baha Mar zapewni bezpłatną podróż powrotną prywatnym samolotem – dodają.  

Chociaż taka propozycja wydaje się bardzo kusząca, budzi wątpliwości. Szczególnie ta część związana ze wcześniejszym powrotem do domu na życzenie gości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do Stanów Zjednoczonych mogą wjechać wyłącznie osoby, które przedstawią negatywny wynik testu na Covid-19 - dotyczy to również obywateli kraju. Baha Mar nie informuje jednak, jak zamierza ominąć ten przepis.

Źródło: Travel&Leisure, Fly4free.pl