Zamknij

Praca dla miłośników gór. Poszukiwany pracownik obserwatorium na Śnieżce

Nina Czochara
03.06.2019 13:09
Widok Śnieżka
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce - najwyższym szczycie Karkonoszy. Nowo zatrudniona osoba będzie pracowała w budynku przypominającym... UFO.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ofertę pracy w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym im. Tadeusza Hołdysa na Śnieżce (1603 m n.p.m.). Charakterystyczny budynek dzisiejszego obserwatorium, składający się z trzech połączonych dysków, często nazywany jest "polskim UFO". Pomiary meteorologiczne w tym miejscu prowadzone są nieprzerwanie od niemal 140 lat. 

Praca na Śnieżce: zadania i wymagania

Praca w słynnym "UFO" na Śnieżce będzie polegała na wykonywaniu pomiarów meteorologicznych. Nie jest to oczywiście stanowisko dla każdego. Aby dostać pracę w Obserwatorium, należy spełnić szereg wymagań.

Obserwatorium na Śnieżce
fot. MONKPRESS/East News

Kandydaci i kandydatki powinni mieć wykształcenie kierunkowe - fizyka atmosfery, geografia, klimatologia, inżynieria środowiska, inżynieria wodna, hydrologia, ochrona środowiska. Na to stanowisko wymagana jest również znajomość zagadnień z zakresu meteorologii, klimatologi.

Bardzo ważna jest również dobra kondycja i brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych (silny wiatr, oblodzenie, niskie temperatury, niska wilgotność powietrza, praca na wysokościach pow. 3 metrów). Dodatkowym atutem będzie umiejętność jazdy na nartach

Zobacz także

Rekrutacja do 10 czerwca

Na Śnieżce panuje specyficzny klimat, zbliżony do tego, jaki obserwujemy za kołem podbiegunowym. Trudno trafić tu na dzień, w którym będzie bezwietrznie. Średnio jest tu aż 206 dni w roku, podczas których prędkość wiatru przekracza 15 m/s. Właśnie szczególnie ze względu na warunki pogodowe, ta praca z pewnością nie jest dla każdego. 

Wszyscy zainteresowani muszą przesłać swoje CV wraz z listem motywacyjnym do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pod adres: mroslaw.labuhn@imgw.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 czerwca. Szczegóły oferty na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

ZOBACZ TAKŻE: Praca marzeń na Antarktydzie? Rekordowa liczba zgłoszeń wśród Polaków 

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC