Zamknij

Praca marzeń na Malediwach. Luksusowy kurort poszukuje księgarza

05.10.2020 11:19
Malediwy
fot. Shutterstock

Luksusowy kurort Soneva Fushi na Malediwach poszukuje osoby na stanowisko księgarza. To praca marzeń dla miłośników podróży i książek. 

O nietypowej ofercie pracy poinformował brytyjski "The Guardian". Ekskluzywny kompleks hotelowy na Malediwach, po dłuższej przerwie wywołanej pandemią, znów poszukuje osoby, która zajęłaby się prowadzeniem jedynej księgarni na wyspie. 

W 2018 roku, kiedy pojawiło się pierwsze tego typu ogłoszenie, zgłosiło się ponad tysiąc osób z całego świata. 

Malediwy. Poszukiwany księgarz w luksusowym kurorcie

Wraz z ponownym otwarcie się Malediwów na turystów luksusowy kurort Soneva Fushi szuka nowego księgarza. Osoba wcześniej zajmująca to stanowisko musiała zrezygnować z pracy z powodu pandemii koronawirusa. 

 –  Malediwy są strefą wolną od COVID-19, a kurort, przy którym działamy, posiada własne centrum medyczne i przestrzega rygorystycznych zasad, więc jest miejscem bardzo bezpiecznym. Spodziewamy się napływu turystów, dlatego chcemy ponownie otworzyć naszą księgarnię  –  powiedział Philip Blackwell, dyrektor generalny firmy Ultimate Library zajmującej się tworzeniem bibliotecznych zbiorów dla hoteli.

Na czym miałaby polegać praca księgarza na Malediwach? Do głównych obowiązków osoby na tym stanowisku należy prowadzenie niewielkiej księgarni, uzupełnianie księgozbioru, a także polecanie turystom książek, które umilą ich pobyt w rajskim kurorcie. Ale to nie wszystko. Do obowiązków nowo zatrudnionej osoby należeć będzie również prowadzenie bloga, Instagrama oraz organizowanie kreatywnych warsztatów pisarskich. 

Księgarz na Malediwach. Jakie są wymagania?

Poszukiwany kandydat powinien być otwarty, żywiołowy i inspirujący, by umieć zainteresować klientów sprzedawanym produktem. Philip Blackwell podkreślił, że praca w księgarni na wyspie Kunfunadhoo nie przypomina pracy w żadnej innej księgarni. Tutaj nie wystarczy "przesiedzieć" w sklepie przez osiem godzin dziennie. Wymagana jest otwartość i kreatywność - by zachęcić klientów do przeżywania literackich przygód.

Pracodawca wśród wymagań - poza oczywistą miłością do książek - wymienił również doskonałą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz dyspozycyjność - od końca października do Wielkanocy. Doświadczenie na stanowisku księgarza jest oczywiście mile widziane, choć nie obowiązkowe. Przed rozpoczęciem pracy nowy pracownik zostanie bowiem dokładnie przeszkolony. 

Kurort Soneva Fushi znajduje się na Kunfunadhoo, jednej z wysp należącej do archipelagu Malediwów. Przestronne, ekskluzywne wille w tym kompleksie położone są pośród bujnej zieleni na terenie atolu Baa, wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO. To niezwykle luksusowy region turystyczny, który odwiedzają głównie bogacze. Do wyboru gości są wille z jedną sypialnią w cenie od około 2 000 USD za noc oraz obiekty z dziewięcioma sypialniami za niemal 26 000 USD za noc. Oczywiście każdy z ośrodków zapewnia bezpośredni dostęp do plaży.  

Źródło: The Guardian