Zamknij

Praca marzeń na bezludnej wyspie? Poszukiwani chętni do prowadzenia kawiarni

Redakcja
20.01.2020 13:13
Great Blasket - Irlandia
fot. Shutterstock

Właścicielka wyspy Great Blasket w Irlandii poszukuje chętnych do pracy w sezonie turystycznym. Do głównych obowiązków nowo zatrudnionej osoby będzie należało prowadzenie kawiarni. W odpowiedzi na nietypowe ogłoszenie o pracę zgłosiło się już kilkaset kandydatów z całego świata. 

Great Blasket Island to najbardziej wysunięta na zachód wyspa Europy, która pozostaje niezamieszkana od 1953 roku. W sezonie letnim jest jednak coraz popularniejszym celem wypraw turystów, którzy dopływają tam łodziami i nocują w trzech zlokalizowanych na wyspie chatkach. W związku z tym firma, która organizuje rejsy na Great Blasket Island i zajmuje się zakwaterowaniem gości, opublikowała ogłoszenie o pracę. 

Prowadzenie kawiarni na bezludnej wyspie

Poszukiwane są dwie osoby, które w sezonie turystycznym (od 1 kwietnia do 1 października) zajmą się prowadzeniem kawiarni oraz będą przygotowywać zakwaterowanie dla podróżnych. Wyspa zajmuje powierzchnię zaledwie 4,5 km2.

- Na wyspie nie ma prądu, Wi-Fi ani gorącego prysznica. Są za to świece, ogniska, gwiazdy i przyroda. I oczywiście kawiarnia – mówi Alice Hayes, właścicielka wyspy, która szuka dwóch osób właśnie do prowadzenia kawiarni. W tydzień zgłosiło się już 500 osób z różnych zakątków świata

Zobacz także

Do obowiązków nowo zatrudnionych osób będzie należało parzenie kawy i herbaty (oczywiście na kuchence gazowej). Oprócz tego wybrani kandydaci będą także musieli dbać o czystość trzech domków na wynajem, przyjmować gości i pobierać opłaty. Wyżywienie i zakwaterowanie dla pracowników zapewnia pracodawca. Firma kusi pracowników również "najpiękniejszymi wschodami słońca".

Pomimo tego, że na ogłoszenie odpowiedziało już setki osób, wciąż można aplikować. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres info@greatblasketisland.net.

Alice Hayes podkreśla, że idealni kandydaci do tej pracy to osoby komunikatywne, o dobrej sprawności fizycznej i mające umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Właścicielka wyspy pociesza jednak, że na wyspie jest jedno gniazdko elektryczne zasilane energią z turbiny wiatrowej, dzięki czemu będzie można np. naładować swój telefon. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Disneyland szuka pracowników. Poszukiwani bajkowi bohaterowie

• Park of Poland wciąż szuka pracowników. Jakie oferty pracy czekają?

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC