Zamknij

Praca na biegunie? Polska Stacja Polarna na Spitsbergenie szuka pracowników

20.10.2020 13:19
Spitsbergen, Arktyka
fot. Shutterstock

Praca na biegunie? To możliwe. Poszukiwane są osoby, które wezmą udział w 44. Wyprawie Polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka m.in. informatyka, mechanika, konserwatora czy kucharza. Zgłoszenia będę przyjmowane do 20 listopada. 

Praca na biegunie północnym może być nie tylko niezapomnianą przygodą, ale teraz też wyzwaniem zawodowym. Na stronie Instytutu Geofizyki PAN pojawiła się informacja o naborze uczestników do kolejnej wyprawy polarnej zaplanowanej na sezon 2021/2022. 

Wyprawa ta jest podzielona na dwie części. Grupa letnia (z pewnymi wyjątkami) będzie przebywać na Spitsbergenie od czerwca do września 2021 roku. Druga grupa (całoroczna) wyjedzie w czerwcu 2021 i wróci w lipcu 2022.

Praca w Polskiej Stacji Polarnej: kogo szukają?

W ramach grupy całorocznej do pracy zostanie przyjęty m.in. geofizyk, który dodatkowo może mieć doświadczenie w elektronice. Poszukiwany jest także meteorolog z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW oraz specjalista ds. monitoringu środowiska lub hydrochemik zaznajomiony z pracą w laboratorium chemicznym, w obsłudze chromatografu jonowego, oraz w pracy w terenie.

Kolejne stanowisko przygotowano dla informatyka z doświadczeniem w zakresie administrowania systemów Linux/Windows i teleinformatyce oraz łączności internetowej. Potrzebny będzie też mechanik oraz konserwator z doświadczeniem w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz napraw i konserwacji instalacji sanitarnych.

Do grupy letniej poszukiwani są pracownik techniczny o umiejętnościach obejmujących roboty ogólnobudowlane, stolarkę, elektrykę, hydraulikę i mechanikę. Przyjęty zostanie też asystent terenowy z doświadczeniem zimowym, górskim i motorowodnym. Stanowisko administratora stacji obejmie osoba znająca język angielski, doświadczona w zakresie administracji biurowej i obsługi ruchu turystycznego.

Członkami ekipy, którzy wyjadą nieco wcześniej niż pozostali, będą kucharz (na przełomie kwietnia i maja) oraz oceanograf (na przełomie maja i czerwca).

Dodatkowym atutem u osób ubiegających się o wszystkie stanowiska będzie posiadanie patentów motorowodnych i zaświadczeń ukończenia wszelkiego rodzaju kursów medycznych - np. z zakresu pierwszej pomocy lub ratownictwa. Zaletą będzie również doświadczenie terenowe, w szczególności zimowe górskie. Pożądana jest znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Praca zdalna na Malediwach. Rajski kurort oferuje biurko z widokiem na ocean

Rekrutacja na wyprawę polarną: jak aplikować?

Zgłoszenia na interesujące nas stanowiska pracy należy przesyłać na adres mailowy rekrutacja44@igf.edu.pl. Aplikować można do 20 listopada. W treści zgłoszenia należy wskazać stanowisko pracy i dołączyć CV, list motywacyjny oraz oświadczenie o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym.

Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na grudzień 2020 roku. Wybrani kandydaci będą musieli przejść badania lekarskie, w tym badania psychologiczne. Szkolenia i kursy specjalistyczne odbędą się w okresie od marca do maja 2021 roku. 

Z zakwalifikowanymi uczestnikami 44. Wyprawy Polarnej IGF PAN podpisywane będą umowy o pracę na czas określony.

Źródło: Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk