Zamknij

Praca zdalna na Malediwach. Rajski kurort oferuje biurko z widokiem na ocean

17.09.2020 14:13
Praca na plaży
fot. Shutterstock

Rajski kurort na Malediwach proponuje wyjątkowe warunki do pracy zdalnej. Biurko z widokiem na ocean, osobisty asystent, nielimitowane przekąski i napoje - brzmi jak praca marzeń. Cena pakietu jest jednak adekwatna do oferowanych luksusów - nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na takie warunki pracy. 

Z powodu pandemii koronawirusa ogromna liczba pracowników z całego świata musiała przejść na tryb pracy zdalnej. Większość z tych osób może pracować tak naprawdę z dowolnego miejsca na ziemi. To właśnie z myślą o nich powstała propozycja pracy zdalnej na prywatnej wyspie Malediwów, w kurorcie The Nautilus Maldives. 

Malediwy. Biurko z widokiem na ocean

Resort The Nautilus Maldives, zlokalizowany w atolu Baa, otwarto ponownie od 1 września po długiej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Teraz władze kurortu chcą zachęcić do przyjazdu rajskimi warunkami do pracy zdalnej.

"Domki z miejscem do pracy z widokiem na morze, osobisty asystent, nielimitowane przekąski i napoje oraz darmowe pranie" - wymienia CNN. Na życzenie można nawet pracować przy biurku ustawionym na mieliźnie. Atutem tej oferty jest też położenie kurortu - domki (łącznie jest ich 26) znajdują się na prywatnej wyspie z bajecznymi widokami.  

Po pracy można skorzystać z licznych atrakcji i rozrywek, w tym m.in. jogi, fitness, medytacji czy możliwości oglądania delfinów o zachodzie słońca na pokładzie luksusowego jachtu.

Malediwy. Praca zdalna za 23 tys. dol. tygodniowo

Za taki luksus trzeba jednak zapłacić, i to niemało. Za tygodniową pracę w rajskim kurorcie Malediwów trzeba zapłacić 23 tysiące dolarów. Zaoszczędzić można w przypadku dłuższego pobytu - dwutygodniowy pakiet kosztuje 37 850 dolarów, a trzytygodniowy - 52 tysiące dolarów. 

Aby dostać się na Malediwy, należy na 72 godziny przed podróżą wykonać test na obecność koronawirusa. Wynik testu musi być oczywiście negatywny. 

Warto jednak dodać, że Malediwy znajdują się obecnie na liście krajów z zakazem lotów do Polski. Dozwolone są jednak loty czarterowe.

Źródło: CNN