Zamknij

Pracownicy Ryanair znów grożą strajkiem. Będą odwołane loty na początku roku?

Redakcja
28.12.2018 17:14
Ryanair
fot. Pixabay

Przynajmniej trzy strajki na początku 2019 roku zapowiedzieli pracownicy Ryanaira w Hiszpanii, którzy nie mogą się porozumieć z irlandzką linią w sprawie wynagrodzeń i warunków zatrudnienia.

Ryanair podpisał już do tej pory porozumienie ze związkami w kilku krajach, m.in. w Niemczech i Włoszech. Wciąż jednak jest kilka dużych rynków, gdzie nie może porozumieć się ze swoimi pracownikami. Najgorzej wygląda sytuacja w Hiszpanii, gdzie związki zawodowe grożą strajkiem na początku 2019 roku. Ten "konflik" pracowników z przewoźnikiem może szczególnie dotknąć pasażerów.

Ryanair: utrudnienia w lotach na początku roku

Dwa związki zawodowe w Hiszpanii, zrzeszające załogi i pilotów, zapowiedziały już, że na początku stycznia planują zorganizować przynajmniej 3 strajki i nie jest wykluczone, że każdy z nich potrwa dłużej niż 24 godziny. Oznacza to, że część lotów z Polski do Hiszpanii w tym terminie może zostać odwołana.

Związkowcy reprezentujący ponad 1800 pracowników twierdzą, że Ryanair nie traktuje poważnie ich postulatów, dotyczących podwyżek i zmiany formy zatrudnienia. Pierwotnie związki dały irlandzkiej linii ultimatum na spełnienie ich żądań do 21 grudnia, jednak Ryanair zignorował to wezwanie.

Największy do tej pory największy strajk pracowników Ryanaira został zorganizowany 28 września. Przewoźnik był wówczas zmuszony odwołać ponad 250 lotów (w tym 10 z i do Polski), przez co ucierpiało ponad 30 tys. pasażerów.

Przeczytaj także:

•  Ryanair powróci do starych zasad dot. bagażu podręcznego? Jest śledztwo w tej sprawie

•  Ryanair znika z Lotniska Chopina. Nie ma już żadnego połączenia w systemie

Źródło: fly4free.pl

___

RAdioZET.pl/NC