Zamknij

Pracownicy Ryanaira zapowiadają"największy strajk w historii firmy". Kolejne odwołane loty?

Redakcja
10.09.2018 08:54
Ryanair
fot. Pixabay

Związki zawodowe reprezentujące personel pokładowy Ryanaira grożą przeprowadzeniem największego strajku w historii irlandzkiego przewoźnika. Domagają się podwyżek płac i poprawy warunków pracy.

Wakacje upłynęły Ryanairowi pod znakiem opóźnionych i odwołanych lotów. 10 sierpnia doszło do największych strajków w historii irlandzkiej linii lotniczej. Tego dnia strajkowali piloci Ryanaira w kilku europejskich krajach. Przewoźnik musiał odwołać kilkaset lotów, przez co ucierpiało wielu pasażerów. Teraz pracownicy Ryanaira zapowiadają kolejny duży strajk...

Ryanair: kolejne strajki i setki odwołanych lotów?

W piątek związki reprezentujące personel pokładowy we Włoszech, Portugalii, Belgii, Hiszpanii i Holandii, zagroziły we wspólnym liście, że przedłużą protest na jesień. Związkowcy wydali komunikat, że jeżeli warunki pracy nie ulegną poprawie, przeprowadzą "największą akcję strajkową, jaką kiedykolwiek widziała firma".

Zapowiadają, że do akcji strajkowej zaproszą także zrzeszonych w swoich organizacjach pilotów i pracowników obsługi naziemnej. Związkowcy domagają się m.in. podwyżek oraz zawierania kontraktów zgodnie z prawem krajów, z których pochodzą, a nie zawieranych na podstawie irlandzkiego prawa.

Zobacz także

Strajk Ryanaira zaplanowany jest na ostatni tydzień września, ale ostateczna decyzja w sprawie jego ogłoszenia ma nastąpić do 13 września. 

Przedstawiciele Ryanaira wielokrotnie powtarzali, że warunki, jakie zapewnia swoim pracownikom, są konkurencyjne i często lepsze od tych, które oferują jego rywale, a żądania związków są nieuzasadnione.

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC