Zamknij

Pracownicy lotniska w Londynie zapowiadają strajk. Możliwe odwołane loty z Polski

Redakcja
20.02.2019 10:20
Wizzair - lotnisko Londyn-Luton
fot. Flickr

Pracownicy firmy handlingowej na lotnisku Londyn-Luton zapowiadają strajk, który ma potrwać siedem dni. W związku z planowaną akcją protestacyjną, możliwe są spore opóźnienia i odwołane loty. Problem dotyczy przede wszystkim połączeń Wizzaira.

Jak podaje portal Fly4free, protest planują wszyscy pracownicy związani z obsługą bagażu zatrudnieni przez GH London Ground Handling Services – zarówno ci pracujący przy jego załadunku, jak i odprawie. Oznacza to jednak, że strajk dotknie wyłącznie pasażerów Wizzaira, który korzysta z usług wspomnianej firmy. Co to oznacza dla pasażerów z Polski?

7 dni strajku na lotnisku Londyn-Luton

Akcja protestacyjna na lotnisku w Londynie ma potrwać aż tydzień. Strajk ma rozpocząć się 3 marca i potrwać do 10 marca. Wizzair lata z Luton do 60 miast w całej Europie, w tym 7 w Polsce. Utrudnienia mogą dotknąć pasażerów z Gdańska, Katowic, Lublina, Olsztyna, Poznania, Warszawy i Wrocławia. 

Ryanair i easyJet również obsługują to lotnisko. Co stanie się z pasażerami tych linii? Oficjalnie strajk ich nie dotyczy, ale przez zamieszanie na lotnisku trwające tydzień, mogą pojawić się liczne opóźnienia.

Pracownicy firmy handlingowej walczą o godne wynagrodzenia. Około 96 proc. zatrudnionych opowiedziało się za strajkiem. Unite, czyli największy związek zawodowy w Wielkiej Brytanii, zapowiedział też, że chętnie przyłączy się do rozmów, jeśli te będą konstruktywne.

– Nawołujemy do takich negocjacji od początku 2018 roku – powiedział Jeff Hodge, regionalny przedstawiciel Unite. – Nadszedł czas, żeby GH London uznał wkład pracowników, którzy muszą nadążyć za rosnącymi kosztami życia i podniósł wynagrodzenia.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC