Zamknij

Pracownik hotelu ukradł klucze i udawał turystę. "Chciał odpocząć od pracy"

Redakcja
09.11.2018 10:44
Hotel Martinez - Cannes
fot. Shutterstock

Pracownik luksusowego kompleksu na Riwierze Francuskiej postanowił spędzić swoje wakacje życia. Mężczyzna na co dzień zajmował się rozkładaniem leżaków. Pewnego dnia uznał, że musi odpocząć. Ukradł klucz do jednego z apartamentów i udawał turystę jednego z najdroższych hoteli w Cannes...

Mężczyzna pracował w 5-gwiazdkowym hotelu Martinez na Riwierze Francuskiej. Do jego obowiązków należało między innymi rozkładanie leżaków. Praca ta wydała mu się jednak zbyt męcząca i postanowił "sprawić sobie" darmowe wakacje.  

Ukradł klucze do apartamentu i udawał turystę

Pracownik najpierw ukradł klucz do luksusowego apartamentu, a następnie przez trzy tygodnie udawał turystę ekskluzywnego obiektu. Pracownik korzystał ze wszystkich atrakcji, jakie zapewniał hotel, zupełnie za darmo. Jednocześnie codziennie rano chodził też na plażę i wykonywał swoje służbowe obowiązki, tj. rozkładał leżaki.

W pewnym momencie obsługa zaczęła nabierać podejrzeń. Ich uwagę zwrócił wysoki, nieuregulowany rachunek na kwotę kilkudziesięciu tysięcy euro. Kiedy mężczyzna nie był w stanie zapłacić, więc wezwano policję. Pracownik próbował uciec, ale go złapano. 

Pracownik swoje oszustwo wytłumaczył chęcią odpoczynku od ciężkiej pracy i koniecznością naładowania telefonu. Teraz czeka go kara w wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro. 

Jak donoszą francuskie media, oszust miał zdobyć klucz już dwa lata wcześniej. Nie wiadomo jednak, czy przez ostatnie 24 miesiące nieuczciwy pracownik korzystał wcześniej z luksusowego apartamentu. Wiadomo natomiast, że spędził w nim ostatnie 3 tygodnie, korzystając z różnych wygód. 

Przeczytaj także: 

Szalona historia nowożeńców. Po jednej z imprez okazało się, że kupili hotel na Sri Lance

• Powstaje sieć hotelowa jak tania linia lotnicza. Cena za nocleg jest zachęcająca

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC