Zamknij

Pracownik lotniska celowo pomieszał etykiety bagażowe. Prawie 300 zagubionych walizek

Redakcja
30.10.2018 10:09
Bagaże
fot. Shutterstock

Bagaż rejestrowany potrafi przysporzyć pasażerom wielu problemów - począwszy od zniszczonych walizek po odebraniu ich z taśmy lotniskowej, aż po te zagubione. Okazuje się, że czasami największą winę ponoszą sami pracownicy lotniska...

Niedawno w sieci pojawił się filmik przedstawiający skandaliczne zachowanie pracowników lotniska, którzy rzucają bagażami pasażerów do metalowego wózka. Wideo wywołało ogromne oburzenie wśród internautów. Teraz głośno zrobiło się o niezadowolonym i złośliwym pracowniku lotniska Changi w Signapurze, który celowo pomieszał etykiety bagażowe przy kilkuset walizkach. 

286 bagaży poleciało w inne miejsce

Jeden z niezadowolony pracowników firmy handlingowej rozesłał błędnie po świecie 286 bagaży. Mężczyzna pracował na lotnisku Changi w Signapurze. Sfrustrowany nawałem pracy i brakiem pomocy, uznał, że nie tylko on będzie miał "ciężkie życie". 

Zatrudniony na lotnisku 65-latek pomieszał tzw. etykiety bagażowe, które zawierają dane pasażera i informacje, dokąd bagaż powinien polecieć. Pracownik, poza zasięgiem kamer, postanowił przekleić naklejki z jednych walizek na inne.

Niemal 300 sztuk zagubionych bagaży należało do pasażerów linii lotniczych Singapore Airlines i SilkAir. Według szacunków linie musiały wypłacić pasażerom odszkodowania warte 42 tys. dolarów.

Pracownik lotniska Changi w Signapurze na razie przyznał się do zamiany 20 etykiet bagażowych. Trwa postępowanie sądowe w związku z pozostałymi. Mężczyzna przyznał, że zaprzestał działania po kilku miesiącach, gdy zorientował się, że i tak nie przysłano dodatkowej osoby do pracy na tym stanowisku.

– Chociaż był to odosobniony przypadek, wzmocniliśmy kontrole, a także zasięg telewizji przemysłowej w obszarze obsługi bagażu. Patrole również zostały zintensyfikowane – przyznał rzecznik prasowy Changi Airport.

Przeczytaj także: 

• Tak "rzucają" naszymi bagażami na lotnisku. Skandaliczne nagranie obiegło sieć [WIDEO] 

• Taki bagaż odebrała pasażerka po locie. "Wyglądał, jak po eksplozji!" 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC