Zamknij

Pracownik lotniska pomieszał etykiety na prawie 300 bagażach. Trafi za to do więzienia

Nina Czochara
27.11.2019 10:38
Bagaże
fot. Shutterstock

Pracownik lotniska Changi w Signapurze celowo zamieniał etykiety bagażowe, co doprowadziło do zagubienia prawie 300 walizek pasażerów. W końcu udało się złapać winnego - był nim 65-letni mężczyzna. Sąd skazał go na więzienie.  

Bagaż rejestrowany potrafi przysporzyć podróżnym wielu problemów - począwszy od zniszczonych walizek po odebraniu ich z taśmy lotniskowej, aż po te zagubione. Okazuje się, że czasami sami pracownicy lotniska są powodem największego zamieszania. 

Prawie 300 pomieszanych bagaży

65-letni Tay Boon Keh, bagażowy na lotnisku Changi w Singapurze, był przez długi czas niezadowolony z warunków pracy. Sfrustrowany nawałem obowiązków i brakiem pomocy, uznał, że nie tylko on będzie miał "ciężkie życie".  Mężczyzna postanowił pomieszać etykiety bagażowe, które zawierają dane pasażera i informacje, dokąd bagaż powinien polecieć. Pracownik, poza zasięgiem kamer, zamienił naklejki z jednych walizek na inne

Pracownik lotniska po raz pierwszy zamienił identyfikatory na bagażach w listopadzie 2016 roku. Po raz ostatni udało mu się pomieszać etykiety w lutym kolejnego roku. Łącznie mężczyzna zamienił etykiety na niemal 300 bagażach. Po tym, gdy 65-latek został przeniesiony na inne stanowisko, incydenty ustały. To pomogło znaleźć winnego. 

Z powodu celowych działań pracownika, po świecie zostało błędnie rozesłanych 286 bagaży. Co więcej, przewoźnicy musieli wypłacić pasażerom odszkodowania za zagubione walizki - łączny koszt rekompensaty wyniósł 42 tysiące dolarów amerykańskich. 

Zagłosuj

Czy pracownik lotniska słusznie został skazany na więzienie?

Liczba głosów:

Sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna został skazany na 20 dni więzienia. Przy ogłoszeniu wyroku poinformowano, że były pracownik lotniska cierpi na depresję. 

ZOBACZ TAKŻE: 

•  Tak "rzucają" naszymi bagażami na lotnisku. Skandaliczne nagranie obiegło sieć [WIDEO]

• Pracownik lotniska przyłapany na kradzieży. Okradał bagaże podróżnych [WIDEO]

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC