Zamknij

Pracownik lotniska znalazł siedem sztabek złota... w koszu na śmieci

Redakcja
07.05.2018 13:15
Sztabki złota
fot. Shutterstock

Pracownik lotniska Seul-Inczon w Południowej Korei podczas prac porządkowych znalazł w koszu na śmieci siedem sztabek złota. Łączna wartość cennego znaleziska wynosi ponad milion złotych. 

Policja podejrzewa, że „złote zguby” mogą mieć związek z przestępstwem. Śledczy uważają, że wylądowały w koszu na śmieci, bo ktoś w pośpiechu je wyrzucił, obawiając się złapania.

Siedem sztabek złota w koszu na śmieci

Mężczyzna, opróżniając jeden z koszów na południowokoreańskim lotnisku, odnalazł siedem sztabek złota. Wszystkie sztabki były zawinięte w gazety, każda ważyła kilogram. Ich łączna wartość wynosiła około 350 milionów wonów południowokoreańskich, czyli ponad milion złotych. Na razie skarb znajduje się w pilnie strzeżonym magazynie.

Zobacz także

Lotniskowy sprzątacz przejmie złoto?

Zgodnie z prawem pracownik lotniska stałby się właścicielem złota, jeśli przez pół roku nie zgłosiłby się ich właściciel. Jeśli jednak okaże się, że właścicielem jest przestępca (jak uważa policja), to szanse na to, że przyjdzie odzyskać sztabki, są bliskie zeru. 

Przewidywane jest jednak znaleźne — w Korei Południowej wynosi od pięciu do 20 procent wartości przedmiotu. Daje to maksymalnie 70 milionów wonów (ok. 227 tys. złotych). 

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC