Zamknij

Prezent od PKP na Dzień Dziecka. Najmłodsi pojadą za darmo, rodzice ze zniżką

Redakcja
29.05.2018 10:22
Shutterstock
fot. Dziecko w pociągu

PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla rodzin. Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi pojadą za darmo, a opiekunowie ze zniżką.

W ramach specjalnej edycji "PKP Intercity na Dzień Dziecka" przewoźnik przygotował trzy dni bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży oraz rabaty dla rodziców oraz opiekunów. 

PKP na Dzień Dziecka: darmowe bilety dla najmłodszych

Ze specjalnej promocji od PKP będą mogły skorzystać dzieci i młodzież do 16 roku życia. Oferta będzie obowiązywać w klasie 1. i 2. dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Co zrobić, aby skorzystać z oferty na Dzień Dziecka? Wystarczy pobrać bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Warto jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi EIP można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Są też niespodzianki dla dorosłych w ramach oferty "Bilet Rodzinny". Rodzice i opiekunowie otrzymają 30% rabatu na bilety - trzeba jednak podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której znajduje się dziecko do 16 roku życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Unia Europejska rozdaje darmowe bilety kolejowe. Program rusza już w czerwcu

Atrakcje dla dzieci na dworcu Warszawa Wschodnia

Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało również ciekawe wydarzenie. 30 maja na dworcu Warszawa Wschodnia najmłodsi będą mieli okazję poznać kolej "od kuchni".

Co to oznacza w praktyce? Będzie możliwość wejścia do kabiny nowej lokomotywy Gama, zajrzeć w zakamarki Pendolino, porozmawiać z maszynistą i konduktorem oraz sprawdzić się w roli kasjera. Zaplanowano również specjalną strefę, gdzie  najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach o tematyce kolejowej.

Więcej informacji temat promocyjnej oferty można znaleźć na stronie PKP Intercity.

___

RadioZET.pl/NC