Zamknij

Prezes Ryanaira kupił wystawny pałac na Majorce. Cena jest zaskakująca

Redakcja
27.07.2018 10:50
Michael O'Leary
fot. Shutterstock

Michael O'Leary, prezes Ryanaira, kupił w stolicy Majorki ogromny, zabytkowy pałac. Złośliwi twierdzą, że to efekt oszczędzania na podwyżkach dla pracowników i kolejnych dodatkowych opłat dla pasażerów.

O nowej inwestycji Michaela O’Leary’ego poinformowała "Rzeczpospolita". Niedawno zakupiony przez szefa Ryanaira  pałac znajduje się w centrum starówki Palmy - stolicy Majorki - w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z kościołów.

Zabytkowy pałac za ponad 61 mln złotych

Nowy nabytek O’Leary’ego to barokowy pałac z trzema podwórzami i ogrodem palmowym liczący prawie 2,9 tysiąca m2. Choć cena transakcji nie jest znana, eksperci od nieruchomości twierdzą, że w stolicy Majorki metr kwadratowy kosztuje od 3 do 5 tysięcy euro. Taki przelicznik daje kwotę rzędu 10-14,3 miliona euro, czyli około 61 mln złotych. Pałac wystawiony był na sprzedaż przez kilka agencji nieruchomości za 18 milionów euro, jednak prezes Ryainaira wydał na niego prawdopodobnie mniej. Transakcja została sfinalizowana przez pośrednika.

Na razie nie wiadomo, czy O'Leary będzie korzystał z nowego nabytku sam. Do tej pory pałac był wynajmowany na pokazy mody, śluby i bale sylwestrowe. Barokowy budynek obecny kształt otrzymał w XVIII wieku, ale najstarsze mury pochodzą podobno z XIV wieku. Choć nieruchomość robi ogromne wrażenie, wymaga  gruntownego remontuktórego koszt eksperci szacują na 7-10 mln euro.

Zobacz także

Michael O'Leary  na liście miliarderów

Nie można jednak powiedzieć, że taki zabytkowy pałac dla prezesa Ryanaira to bardzo duży wydatek. Okazuje się, że O'Leary w marcu tego roku znalazł się po raz pierwszy na liście miliarderów "Forbesa" – jego majątek szacowany jest na 1,1 mld USD, czyli ok. 886 mln euro. Zdecydowana większość jego majątku pochodzi właśnie z udziałów w linii Ryanair. 

Irlandzki przewoźnik ma na Majorce jedną ze swoich baz. Lata z wyspy na 53 różne lotniska, O'Leary nie będzie miał więc problemu, by dostać się do swojej nowej posiadłości.

Przeczytaj także:

Ryanair chce wzmocnić swoją pozycję w Polsce

Kolejne zmiany w Ryanairze. Odprawa dla pasażerów może być trudniejsza

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC