Zamknij

Problemy na lotnisku w Manchesterze. Silny wiatr uniemożliwił lądowanie [WIDEO]

Redakcja
19.12.2018 09:49
Lądowanie w Manchesterze
fot. YouTube/screen

Dramatyczne chwile przeżyli pasażerowie samolotów, które podchodziły do lądowania na lotnisku w Manchesterze. Silny wiatr, wiejący z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę, utrudniał lądowanie maszyn. Piloci w ostatniej chwili podrywali samoloty do góry, by potem wykonać kolejną próbę. 

Z powodu bardzo złej pogody służby miejskie Manchesteru wydały ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze wiejącym z prędkością ponad 100 km/h i zamarzającym deszczu. Nagranie pokazuje, z czym musieli się zmierzyć piloci i jak niebezpieczne były manewry lądowania.

Piloci w ostatniej chwili poderwali samoloty

Na nagraniu widać, jak przechylające się na boki dwie maszyny w ostatnim momencie podrywają się do góry, by potem wykonać kolejną próbę.

Pierwszy z nagranych samolotów to maszyna portugalskich linii lotniczych TAP Air Portugal. Wiatr tak rozhuśtał samolot, że pilot niemal w ostatnim momencie przerwał podejście, poderwał maszynę i odleciał, chowając podwozie. Podobne problemy miał samolot austriackich linii Austrian Airlines. Jego pilotowi także nie udało się wylądować za pierwszym podejściem.

Autor nagrania określił działania pilotów jako "mistrzowskie". Jak napisał, obie maszyny wylądowały bezpiecznie za drugim razem.

Przeczytaj także:

Niebezpieczne lądowanie samolotu w gęstej mgle. Nagranie z kabiny [WIDEO]

O włos od tragedii. Dron poważnie uszkodził przód samolotu

• Niebezpieczne lądowanie tuż po starcie. Samolot wyhamował za ogrodzeniem lotniska

Źródło:tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC