Zamknij

Przymusowe lądowanie samolotu w Manchesterze. Zabrakło wody na pokładzie

Redakcja
12.02.2019 10:06
Samolot Jet2
fot. Shutterstock

Samolot brytyjskich linii Jet2 musiał po kilkudziesięciu minutach lotu awaryjnie wylądować w Manchesterze. Powód? Brak wody na pokładzie. 

Do niecodziennego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Jet2 lecącego z Glasgow na hiszpańską Teneryfę. Maszyna znajdowała się nad Irlandią, kiedy załoga podjęła decyzję o zawróceniu do Manchesteru.

Samolot awaryjnie wylądował w Manchesterze

Przyczyną awaryjnego lądowania były problemy z instalacją wodną na pokładzie. Oznaczało to nie tylko brak możliwości przygotowania ciepłych napojów dla pasażerów, ale też korzystania z pokładowej toalety. Samolot nie zawrócił jednak do Glasgow, a wylądował na lotnisku w Manchesterze.

Pasażerowie lotu nie kryli swojego oburzenia. "Samolot @jet2 z Glasgow na Teneryfę musiał zawrócić i awaryjnie wylądować w Manchesterze, ponieważ nie było wody na gorące napoje! Następnym razem znajdźcie lepszą wymówkę" - napisała na Twitterze Sophie-Clare Morrison.

Rzecznik Jet2 przeprosił za niedogodności, ale podkreślił, że w Manchesterze bardzo szybko podstawiono samolot zastępczy, który bezpiecznie dotarł do Hiszpanii. "To było bardzo krótkie opóźnienie" - zaznaczył przedstawiciel brytyjskich linii.

Przeczytaj także:

• Awaryjne lądowanie samolotu. Wszystko przez pijanego pasażera

• Pijany pasażer musi zwrócić linii lotniczej 60 tys. zł za... zużyte paliwo

Źródło: fakty.interia.pl

___

RadioZET.pl/NC