Zamknij

Rajska wyspa Barbados wprowadza podatek turystyczny. Do wakacji dopłacimy nawet 260 zł

Redakcja
02.07.2018 10:43
Barbados
fot. Shutterstock

Wyspa Barbados to kolejny kierunek wakacyjny, w którym władze wprowadziły dodatkową opłatę dla podróżnych. Już od lipca zaczyna obowiązywać nowy podatek turystyczny. 

Wyspa Barbados to marzenie niejednego turysty.  Jednak ci, którzy już zarezerwowali tam wakacje, nie kryją swojego niezadowolenia. Wszystko z powodu dodatkowej opłaty, która pojawiła się niespodziewanie, niemal z dnia na dzień.

Barbados: nowy podatek turystyczny

Rząd karaibskiej wyspy zdecydował o nowej opłacie w ciągu ostatniego tygodnia. W zależności od standardu hotelu podatek turystyczny wyniesie od 2,5 do 10 dolarów za pokój dziennie. Przy tygodniowym pobycie to już nawet 260 złotych dodatkowej opłaty.

Nowe przepisy obowiązują nie tylko tych, którzy dopiero zamierzają zarezerwować pokój, ale wszystkich, którzy zarezerwowali noclegi z dużym wyprzedzeniem i już wcześniej uiścili całą kwotę za pobyt. Biura podróży nie kryją zaskoczenia, a turyści są niezadowoleni. Chociaż wczasy na Barbados nie są tanie i przykładowa kwota 260 zł nie stanowi wysokiego procentu całego wydatku, to chyba nikt nie lubi niespodziewanych, dodatkowych opłat. 

Zobacz także

Moda na dodatkowe opłaty dla turystów?

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele informacji na temat podniesienia czy wprowadzenia podatków turystycznych w różnych częściach świata. Na taki krok zdecydowały się Baleary, które wprowadziły podatek niemal dwukrotnie wyższy niż w roku ubiegłym. Również Nowa Zelandia ogłosiła, że będzie pobierać 25 dolarów od osoby. Dwa tygodnie temu do grona takich miejsc dołączyło też Wilno – z opłatą na poziomie 1 EUR za dobę

Wprowadzenie nowego podatku turystycznego na Barbados nie jest przypadkowe. Niedawno wybrana premier Mia Mottey wzięła sobie za punkt honoru wyprowadzenie budżetu wyspy na prostą. Z powodu kryzysu gospodarczego rajska wyspa tonie w długach. To właśnie turyści mają pomóc naprawić sytuację na Barbados.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC