Zamknij

Polskie miasto wyróżnione. Trafiło na listę 50 najbardziej instagramowych miejsc na świecie

18.01.2021 14:59
Tokio
fot. Shutterstock

Ranking najbardziej instagramowych miejsc na świecie opublikował portal podróżniczy Big Seven Travel. Pod uwagę wzięto liczbę hasztagów użytych w czasie publikowania zdjęć na Instagramie. Wyłoniono 50 najchętniej oznaczanych miejsc z różnych zakątków świata. Na liście pojawiło się też polskie miasto. 

Zestawienie przygotowane przez "Big Seven Travel" może być gotową listą podróżniczą dla miłośników zdjęć... i Instagrama. Chociaż obecnie z powodu pandemii podróże do wielu z tych miejsc są utrudnione lub niemal niemożliwe, warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu wyjazdów w nieco "lepszych" czasach. 

Tokio najbardziej instagramowym miejscem na świecie

Najbardziej instagramowym miejscem na świecie okazało się Tokio. "Starożytne świątynie, eksponaty sztuki jak z innego świata, tętniący życiem klimat i neonowe billboardy, to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że Tokio jest "instagramowym hitem" – wyjaśniają twórcy rankingu.

Hasztagu "Tokio" użyto ponad 53 miliony razy. To sprawia, że stolica Japonii jest niekwestionowanym zwycięzcą w zestawieniu. 

Na drugim miejscu uplasowały się Filipiny. Twórcy rankingu zwracają uwagę na to, że znajdziemy tutaj wszystko, co najpiękniejsze - od tętniącej życiem stolicy z kolorowymi ulicami aż po rajską oazę Boracay. Biorąc pod uwagę to, że Filipiny to ponad 7,5 tysiąca wysp i wysepek, każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. 

Ostatnie miejsce na podium zajął Paryż. Stolica Francji z niesłabnącą popularnością przyciąga turystów i instagramowiczów. Redaktorzy z Big Seven Travel wyjaśniają krótko: "urocze bistra, gwarne puby, uliczni muzycy czy migocząca Wieża Eiffla – czy trzeba dodawać coś więcej?”.

Dalej na liście, w pierwszej dziesiątce, pojawiły się Nowy Jork, Stambuł, Dubaj, Kuba, Sydney, Londyn i Chicago. Pełny ranking można znaleźć na stronie Big Seven Travel

Zobacz także

Warszawa wyróżniona w zestawieniu

Na liście 50 najbardziej instagramowych miejsc pojawił się też polski akcent - Warszawa. Stolica Polski znalazła się na 38. miejscu w zestawieniu. "Ta polska perełka dosłownie emanuje kolorowym, gotyckim urokiem, idealnym do zachwycania na Instagramie - od malowniczego Rynku po Pałac w Wilanowie" – wyjaśniają twórcy rankingu. 

Zdecydowanie odmienne zdanie na temat Warszawy mieli twórcy rankingu "Najnudniejszych miast w Europie" opublikowanego w 2019 roku przez rosyjską wyszukiwarkę lotów Aviasales. Polskie miasto w tym niechlubnym zestawieniu zajęło 5. miejsce.

Źródło: Big Seven Travel, Fly4free.pl