Zamknij

Wybrano najlepsze hostele świata. Najtańszy kosztuje 14 zł za noc

Nina Czochara
24.01.2020 10:05
Grupa znajomych na wakacjach
fot. Shutterstock

Portal Hostelworld przyznał nagrody dla najlepszych hosteli na świecie. W gronie wyróżnionych znalazły się dwa obiekty z Polski. Coroczne rozdanie „Hoskarów”, czyli turystycznych Oskarów, to bardzo ważne wydarzenie w branży turystycznej. 

Hostele to doskonała alternatywa dla droższych hoteli. Za niewielkie pieniądze można z reguły znaleźć całkiem komfortowe warunki – własne łóżko, dostęp do kuchni, dodatkowe atrakcje, a często także świetne towarzystwo. Co roku wybierane są najlepsze tego typu obiekty na świecie. O ostatecznym wyniku decydują recenzje, ale także specjalnie wybrane jury.

W tym roku nagrody przydzielono na podstawie ponad miliona opinii klientów, którzy dokonali rezerwacji w obiektach w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Warto jednak podkreślić, że wyniki podzielono na kilkanaście kategorii, m.in. najlepsze dla podróżujących solo, największe hostele, z najlepszą atmosferą, najlepszą lokalizacją i najlepszymi udogodnieniami, a także najlepsze obiekty z podziałem na kraje i kontynenty. 

Najlepsze hostele świata

Za najlepszy w Europie i z najlepszą atmosferą uznano w tym roku The 5 Terre Backpackers. To hostel położony w sąsiedztwie parku narodowego Cinque Terre we Włoszech. Jego największą zaletą okazał się panoramiczny taras, z którego można podziwiać niesamowite widoki. Zdecydowanie nie jest jednak najtańszy - ceny zaczynają się od 100 zł za noc. 

Najlepszym hostelem w kategorii podróży solo okazał się 360 Hostel Barcelona Arts & Culture. Obiekt wybrano spośród 18 tysięcy innych. Ten hiszpański hostel oferuje taras, łaźnię parową, a nawet lekcje gotowania i degustacje hiszpańskich specjałów. Ceny za noc rozpoczynają się od 75 zł. 

Najbardziej popularnym hotelem okazał się Lucky Lake Hostel w Amsterdamie, który oferuje przyczepy noclegowe. Goście mogą zrelaksować się w ogrodzie lub z książką na tarasie. Na miejscu można uprawiać różne sporty wodne. 

Zobacz także

Jednym z najtańszych hosteli na świecie okazał się Tropical Valley Homestay w Phong Nha w Wietnamie. W tym obiekcie nocleg można zarezerwować od 14 zł za łóżko w pokoju wieloosobowym. Obiektem zarządza rodzina, która dba o domową atmosferę - gotują dla gości i organizują wspólne wycieczki.

Na liście znalazły się także hostele z Polski. W kategorii średnich, czyli tych z liczbą łóżek od 76 do 150, na piątym miejscu jest Oki Doki Old Town Hostel w Warszawie. Z kolei Greg & Tom Hostel w Krakowie znalazł się zaś w rankingu najlepszych hosteli na samotną podróż dla mężczyzn.

– W naszym plebiscycie chodzi o najlepszą przygodę, doświadczenie, atmosferę, lokalizację i przystępność cenową. Ujawnianie najlepszych hosteli na całym świecie udaje się nam dzięki ogromnej liczbie recenzji – 1,1 miliona –  informuje portal. Pełne zestawienie z podziałem na kategorie znajduje się na stronie Hostelworld

ZOBACZ TAKŻE:

• Ranking najnudniejszych miast w Europie. Na liście pojawiło się polskie miasto

• Bilet lotniczy za mniej niż 100 zł? Ranking najtańszych połączeń w Europie

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC