Zamknij

Wybrano najlepsze kierunki na podróż w 2019 roku. Nowy ranking może zaskoczyć

Nina Czochara
01.04.2019 11:26
Kreta
fot. Shutterstock

Podróżnicy wybrali 25 kierunków, które są najlepszymi miejscami na podróż w 2019 roku. Zestawienie powstało na podstawie opinii użytkowników portalu TripAdvisor. W czołówce znalazły się znane europejskie kraje. 

W najnowszym zestawieniu portalu TripAdvisor - Travellers' Choice 2019 - znalazło się 25 kierunków z całego świata. Zostały one wybrane na podstawie analizy ocen i recenzji pozostawionych w serwisie TripAdvisor w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez turystów z różnych zakątków świata. Opinie dotyczą m.in. hoteli, atrakcji i restauracji. Dzięki temu możliwe jest stworzenie listy miejsc polecanych do odwiedzenia w danym roku. Które kierunki będą w tym roku najpopularniejsze? 

Londyn najlepszym miejscem na podróż w 2019 roku

W najnowszym zestawieniu bezkonkurencyjny okazał się Londyn. Przedstawiciele TripAdvisor twierdzą, że znaczący wpływ na tak dobrą pozycję stolicy Wielkiej Brytanii w zestawieniu miał "royal wedding" księcia Harry'ego i Meghan Markle, który odbył się w maju 2018 roku. Ich zdaniem dzięki "królewskiemu ślubowi" Londyn znalazł się w centrum uwagi, co zachęciło turystów do odwiedzenia miasta.

Tower Bridge - Londyn
fot. Shutterstock

Zgodnie z tym trendem wzrost zainteresowania wśród turystów odnotowały też niektóre miejsca, które są ściśle związane z rodziną królewską. Przykładem jest wycieczka po Londynie, w programie której jest obserwowanie zmiany warty przed Pałacem Buckingham i możliwość wejścia do rezydencji - rok do roku rezerwacje wzrosły o 231 procent.

Przeczytaj także: Powstał ranking najbardziej gościnnych krajów świata. Polska w czołówce!

Europa wysoko w zestawieniu

W rankingu TripAdvisora zaraz po Londynie znalazł się Paryż (2. miejsce), Rzym (3. miejsce) oraz grecka wyspa Kreta (4. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazła się również Barcelona i Praga.  

Koloseum - Rzym
fot. Shutterstock

Z kolei wśród wszystkich 25 kierunków nie zabrakło miejsc z innych kontynentów, m.in. Ameryki Południowej czy Północnej. Oto pełna lista zestawienia.

25 najlepszych kierunków na podróż w 2019 roku:

1. Londyn, Wielka Brytania
2. Paryż, Francja
3. Rzym, Włochy
4. Kreta, Grecja
5. Bali, Indonezja
6. Phuket, Tajlandia
7. Barcelona, Hiszpania
8. Stambuł, Turcja
9. Marrakesz, Maroko
10. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
11. Praga, Czechy
12. Siem Reap, Kambodża
13. Nowy Jork, USA
14. Jamajka
15. Hanoi, Wietnam
16. Tokio, Japonia
17. Playa del Carmen, Meksyk
18. Lizbona, Portugalia
19. Katmandu, Nepal
20. Jaipur, Indie
21. Hurghada, Egipt
22. Hongkong, Chiny
23. Cuzco, Peru
24. Sydney, Australia
25. Tel Awiw, Izrael

Przeczytaj także: Które plaże są najpiękniejsze na świecie? Poznaj tegoroczny ranking TripAdvisora 

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC