Zamknij

Ranking najnudniejszych miast w Europie. Na liście pojawiło się polskie miasto

Redakcja
28.11.2019 16:36
Warszawa
fot. Pixabay

Polskie miasta bardzo często podbijają serca zagranicznych turystów. Zdarza się jednak, że pojawiają się też w niechlubnych zestawieniach. Tak jest w przypadku Warszawy, która znalazła się na liście najnudniejszych miast w Europie. Czym stolica Polski zasłużyła sobie na to krzywdzące "wyróżnienie"?

Ranking, który zorganizowała rosyjska wyszukiwarka lotów Aviasales, jest dosyć zaskakujący. Zazwyczaj w tego typu zestawieniach wybieramy miejsca, które podobały nam się najbardziej i chcemy polecić je innym. W tym przypadku respondentów poproszono o wybór najnudniejszego według nich europejskiego miasta. Na liście pojawiła się Warszawa.

Najnudniejsze miasta Europy. Zaskakujący ranking

Niechlubny tytuł przypadł stolicy Finlandii. Wskazało na nią 30 procent ankietowanych. Miasto nie przypadło uczestnikom do gustu ze względu na brzydką pogodę i niewielką liczbę zabytków.

25 proc. głosów przypadło Bratysławie - stolicy Słowacji.  Tym razem ankietowanym nie spodobała się lokalna kuchnia oraz bary, które w ich opinii świecą pustkami. Na trzecim miejscu (15 proc. ankietowanych) znalazły się czeskie Karlowe Vary, które uznano za zbyt mało rozrywkową. Czwarte miejsce w tym niechlubnym zestawieniu zajęło Monachium - według respondentów wieczorami nie ma gdzie pójść, oprócz barów piwnych. 

Zobacz także

Na piątej pozycji rankingu pojawiła się... Warszawa. Okazuje się, że są turyści, którzy narzekają na niedosyt wrażeń w stolicy Polski. Zdaniem 7 proc. uczestników głosowania Warszawa jest miastem, w którym brakuje ciekawych obiektów kulturalno-historycznych. Rosjanie uznali jednak, że to dobry przystanek w czasie podróży do innych europejskich miejscowości. Słaba pozycja Warszawy w rankingu rosyjskiej wyszukiwarki dziwi nas tym bardziej, że polskie miasta zazwyczaj zachwycają zagranicznych turystów.

Pięć procent ankietowanych nudziło się we włoskiej Pizie, gdzie „oprócz krzywej wieży, nie ma czego oglądać”. Po 4 procent za nudne miasta uznało Wilno i Mińsk. W stolicy Litwy najnudniej jest wieczorami, a w stolicy Białorusi wiało pustką i brak jest perełek architektonicznych.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentacyjnej grupie 1500 turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

•  To najbardziej romantyczne miasta w Europie Środkowej. Na liście CNN aż cztery miasta z Polski

•  To polskie miasto uznano za jeden z najlepszych celów podróży na świecie!

Źródło: rp.pl, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC