Zamknij

Panika na plaży w Chorwacji. W wodzie pojawił się rekin

23.06.2020 13:21
Rekin
fot. Shutterstock/ zdj. ilustracyjne

W pobliżu jednej z najpopularniejszych plaż w Dubrowniku, Copacabana, wypoczywający zobaczyli rekina. Wśród plażowiczów wybuchła panika. Na miejscu pojawiła się policja.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Turyści wypoczywający na plaży w Chorwacji z pewnością nie spodziewali się takiego widoku. 

Dubrownik. Rekin w wodach Adriatyku

Plażowicze nagle zauważyli unoszącą się nad powierzchnia wody płetwę rekina. Miejscowe służby porządkowe nakazały wszystkim mieszkańcom i turystom wyjście z wody. Tymczasowo wprowadzono zakaz pływania, nurkowania i jazdy na nartach wodnych. Rekin zniknął po około godzinie. 

Ustalono, że był to najprawdopodobniej rekin błękitny, zwany również żarłaczem błękitnym. Może mieć on nawet 4 metry długości i ważyć do 200 kg. Chociaż może on stanowić potencjalne zagrożenie dla człowieka, to historycznie znanych jest tylko 13 potwierdzonych przypadków ataku.

W Morzu Adriatyckim żyje łącznie około 30 gatunków rekinów. Wiele z nich jest chronionych, a dwa są potencjalnie niebezpieczne dla ludzi. Najgroźniejszy, żarłacz biały, był widziany w okolicznych wodach około 60 razy. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Zasnął na materacu u brzegów Kalabrii. Dopłynął do Sycylii

• Rekin rzucił się na dwójkę dzieci. To pierwszy taki atak od 70 lat

Źródło: Onet.pl