Zamknij

Rekin zaatakował nastolatka w trakcie treningu ratowniczego. Chłopak znajdował się 1,5 km od brzegu

10.02.2021 09:21
Rekin
fot. Shutterstock

17-latek wraz z pięcioma innymi kolegami brał udział w treningu ratowania życia przy plaży Glenelg w Australii. W pewnym momencie jego kajak chwycił rekin. Nastolatkowie zaczęli uciekać w stronę plaży, która była oddalona od nich o ponad 1 km. Udało im się dopłynąć do brzegu i nikomu nic się nie stało.

Kilka dni temu w pobliżu jednej z australijskich plaż doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Grupa nastolatków przeprowadzała trening ratowniczy 1,5 km od brzegu. Jednego z chłopców zaatakował rekin.

17-letni Jed Ffrench poczuł szarpnięcie za swoimi plecami - okazało się, że jego kajak ugryzł drapieżnik. Przebywający w wodzie natychmiast zawrócili i szybko dopłynęli do brzegu. Szybka reakcja pozwoliła uniknąć tragedii. Uszkodzony został jedynie sprzęt do pływania.

Rekin zaatakował nastolatka. Chłopak znajdował się 1,5 km od brzegu

To już kolejny atak rekina w Australii w ciągu ostatnich kilku tygodni. Tym razem do incydentu doszło w pobliżu plaży Glenelg w południowej części kontynentu. Kilku nastoletnich chłopców trenowało ratownictwo ok. 1,5 km od brzegu, kiedy jednego z nich zaatakował rekin.

Jed Ffrench usłyszał hałas i dźwięk łamania czegoś. Okazuje się, że jego kajak ugryzł drapieżnik. Mężczyźni w wodzie nie byli w stanie ustalić, jakiego gatunku ryba znalazła się w ich pobliżu. Jedyne, co zauważyli, to czerwone oczy zwierzęcia.

Rozległo się głośne łomotanie, wielki chrupnięcie, a potem [Jed] rozejrzał się i chłopcy powiedzieli, że to rekin - powiedział Dan Demaria, członek klubu Glenelg Surf Life Saving.

Panowie zachowali zimną krew i błyskawicznie dopłynęli do brzegu. Dzięki temu nikomu nic się nie stało, a uszkodzony został jedynie kajak.

Kiedy wyciągnęliśmy kajak z wody, okazało się, że jest dziurawy. Wypływała z niego woda. Wygląda na to, że rekin dość mocno się w niego wbił - powiedział kierownik operacji ratunkowych Surf Life Saving SA, Daniel Willetts.

Mężczyzna przy okazji podkreślił, że grupa nastolatków zachowała się wzorowo. Dodał też, że nie zauważył wzmożonej aktywności rekinów w tym rejonie, ale przestrzegł, że jednak wciąż się tutaj pojawiają.

Źródło: ABC News