Zamknij

Śnieg w Arabii Saudyjskiej wywołał niezwykłe zjawisko. Internauci: "Wygląda jak tiramisu lub bounty"

22.02.2021 09:10
Arabia Saudyjska pod śniegiem
fot. Shutterstock

Do sieci trafiło nagranie, które robi ogromną furorę. Pokazuje ono, do czego doprowadziły opady śniegu w jednym z arabskich miast. Trzeba przyznać, że widok jest unikatowy i wywołuje ciekawe skojarzenia. Sami zobaczcie.

W połowie stycznia pisaliśmy o tym, że zima w tym roku opanowała także Saharę. Na pustyni w Algierii, ale też w Arabii Saudyjskiej pojawiła się cienka warstwa białego puchu, która pokryła piasek. Do internetu trafiły zachwycające zdjęcia.

Wygląda na to, że w ostatnich dniach zima powróciła w te gorące rejony. Tym razem zarejestrowano największe od 50 lat opady śniegu w okolicach miasta Tabuk w Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe, doprowadziły one do niezwykłego zjawiska. Nagranie ukazujące unikatowy widok trafiło do sieci i wywołało u internautów zabawne skojarzenia. Koniecznie zobaczcie, o co chodzi.

Rekordowe opady śniegu w Arabii Saudyjskiej. Powstało zjawisko, które wygląda jak tiramisu

Portal Onet dotarł do wideo, które w ostatnim czasie podbija serca użytkowników internetu. Pokazuje ono bowiem, do czego opady śniegu mogą doprowadzić w Arabii Saudyjskiej. Już sam fakt, że w tych okolicach pojawił się biały puch, jest dużym zaskoczeniem dla mieszkańców tych terenów. Ale czegoś takiego nie widzieli nigdy wcześniej.

W ostatnim czasie w Arabii Saudyjskiej spadło najwięcej śniegu od 50 lat. Wiele dróg zasypało, a niektóre miejscowości zostały chwilowo odcięte od świata. Opad atmosferyczny wywołał też niesamowite zjawisko.

Niskie temperatury doprowadziły do tego, że śnieg w tym regionie nie topi się zbyt szybko. Dzięki temu właśnie grubą warstwę białego puchu zdążył przykryć piasek. Do sieci trafiło nagranie pokazujące, jak wygląda to zjawisko. Internauci są nim zachwyceni i przy okazji zdradzili, jakie skojarzenia budzi w nich taki widok.

Wygląda jak tiramisu albo bounty.

 

To sprawia, że mam ochotę na coś słodkiego.

 

Wygląda smacznie - piszą w komentarzach.

A wam, z czym się to kojarzy?

Źródło: Onet, Twitter