Zamknij

Rewolucja w PKP Intercity. Znacznie łatwiejsza rezerwacja miejsc

Nina Czochara
26.11.2019 11:14
PKP Intercity
fot. Karolina Misztal/Reporter/East News

PKP Intercity ulepsza swój system rezerwacyjny. Już od połowy grudnia pasażerowie będą mogli wybrać na tzw. "mapie wagonu" konkretne miejsce do siedzenia. 

Teoretycznie PKP Intercity pozwala, by w czasie rezerwacji miejsca w pociągu wybrać sobie miejsce, jednak zwykle nie wiadomo, gdzie ono dokładnie jest ulokowane. To spory problem dla pasażerów, którzy chcą zarezerwować dwa siedzenia obok siebie, kiedy podróżują w towarzystwie. Często zdarza się, że fotele obok siebie mają numery niezgodne z kolejnością (np. fotel 83 znajduje się obok fotela 85). Teraz przewoźnik zaczyna to zmieniać, ułatwiając podróżnym rezerwację miejsc w pociągu. 

PKP Intercity: wybór miejsca na mapie wagonu

Nowy system rezerwacyjny ma być znacznie bardziej przejrzysty. Mimo że numeracja pozostanie taka sama, rezerwacja będzie łatwiejsza. Od momentu wejścia nowego rozkładu jazdy będzie można bowiem wskazać konkretne miejsca, które chcemy zarezerwować, na tzw. "mapie wagonu".  Nowy sposób przypomina te, które od lat stosują liczne linie lotnicze na całym świecie. Jednak w przeciwieństwie do wielu tanich przewoźników lotniczych, wybór dowolnego miejsca w PKP Intercity będzie całkowicie darmowy.

Zagłosuj

Często podróżujesz pociągiem?

Liczba głosów:

Po wyborze konkretnej trasy, na dole rezerwacji pojawi się pomarańczowe pole" Wybierz miejsce ze schematu". Dzięki niej zobaczymy, które numery foteli znajdują się obok siebie i czy miejsca są dostępne. 

PKP Intercity
fot. PKP Intercity

Podstawowy problem jest jednak taki, że na razie PKP Intercity przewiduje taką możliwość tylko w przypadku pociągów Pendolino. Tych jest tylko 20. Docelowo możliwość  wskazania miejsca ma być jednak dostępna przy każdej rezerwacji. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: onet.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC