Zamknij

Rewolucyjna zmiana w PKP Intercity. Można kupić bilet powrotny w jednej rezerwacji

Nina Czochara
08.07.2019 12:03
PKP Intercity
fot. Shutterstock

PKP Intercity wprowadziło możliwość zakupu biletów w obie strony w ramach jednej rezerwacji. Zmiana w sprzedaży internetowej biletów PKP będzie sporym ułatwieniem dla podróżujących.

Do tej pory po zakupie jednego biletu powrotnego trzeba było wchodzić jeszcze raz na stronę PKP Intercity, wpisywać w odwrotnej kolejności te same nazwy miast i ponownie opłacać miejscówkę. Wszystko wskazuje na to, że to przeszłość. Teraz zakup biletów na pociąg może być zdecydowanie łatwiejszy.

PKP wprowadza bilety powrotne

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na swojej stronie internetowej PKP Intercity uruchomiło możliwość zakupu biletu powrotnego w ramach jednej transakcji. Choć ta zmiana powinna być standardem od wielu lat, na pewno ucieszy wielu podróżnych. 

bilet powrotny - PKP Intercity
fot. PKP Intercity

Po wyborze konkretnego kierunku podróży - np. z Warszawy do Krakowa - na dole rezerwacji pojawia się pole "Bilet powrotny", gdzie system automatycznie podpowiada nam trasę powrotną - w tym przypadku z Krakowa do Warszawy. Oprócz opcji biletu powrotnego pojawił się też koszyk, w którym możemy składować wybrane bilety i zapłacić za nie za jednym zamachem. 

System nie jest jeszcze do końca intuicyjny i nie działa perfekcyjnie, ale to dopiero jego początki. Bez wątpienia dla wielu osób, szczególnie regularnie podróżujących pociągami, takie udogodnienie może być bardzo dobrą, wręcz rewolucyjną zmianą. 

Zagłosuj

Często podróżujesz pociągiem?

Liczba głosów:

Oby nowa funkcjonalność nie podzieliła losu wspólnego biletu, czyli możliwości zakupu biletów na różnych przewoźników w ramach jednej transakcji. Problemem okazało się to, że nie wszyscy przewoźnicy dołączyli do "wspólnej" oferty i często zdarza się, że cena biletu zamiast być niższa, jest zdecydowanie droższa.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: Gazeta Wyborcza

___

RadioZET.pl/NC