Zamknij

Rodzina z Polski zabłądziła w słowackich Tatrach. Konieczna była pomoc ratowników

Redakcja
24.08.2018 11:57
Mala  - Tatry
fot. Shutterstock

Sześcioosobowa rodzina z Polski, chcąc skrócić sobie drogę powrotną, zabłądziła w słowackich Tatrach, na obszarze pasma górskiego Mała Farta. Niezbędna była interwencja ratowników, którzy musieli sprowadzić Polaków ze szczytu. 

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia. Jak podała w swoim komunikacie opublikowanym na Facebooku Horská záchranná služba, grupa Polaków, która zabładziła po słowackiej stronie Tatr, obejmowała trójkę dorosłych oraz trójkę dzieci.

Polska rodzina zgubiła się w Tatrach

Sześcioosobowa rodzina zeszła ze szlaku w celu skrócenia sobie powrotnej. Niestety, było już po zmroku, a wędrujący nie mieli latarek, przez co się zgubili na obszarze pasma górskiego Mała Farta. Polacy musieli wezwać na pomoc ratowników. Po zgłoszeniu się do Górskiego Pogotowia Ratunkowego w Słowacji, turyści nie byli w stanie dokładnie opisać, gdzie się znajdują. Po kilku rozmowach telefonicznych zainstalowali w telefonie specjalną aplikację, dzięki której można było wysłać służbom ratunkowym wiadomość SMS z dokładną lokalizacją. To w dużym stopniu ułatwiło akcję ratunkową.

Polacy zostali bezpiecznie sprowadzeni przez trzech ratowników, a następnie przetransportowani do miejscowości Štefanova, gdzie pozostawili swój samochód. Akcja zakończyła się kilka minut przed północą.

Przeczytaj także:

• Polscy turyści wyruszyli w góry w... klapkach. Konieczna była interwencja ratowników

• Pijany turysta próbował wrócić do hotelu. Przez pomyłkę zdobył górski szczyt

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC