Zamknij

Pasażer otworzył awaryjne drzwi w samolocie. Powód? Było mu zbyt gorąco

14.07.2021 12:56
Rosja. Pasażer otworzył awaryjne drzwi w samolocie. Powód? Było mu zbyt gorąco
fot. SHUTTERSTOCK

Do tej niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu na jednym z rosyjskich lotnisk. Z przyczyn technicznych samolot nie mógł wystartować, a pasażerowie czekali na pokładzie bez klimatyzacji. W końcu jeden z nich nie wytrzymał gorąca i postanowił otworzyć drzwi awaryjne.

Incydent miał miejsce na rosyjskim lotnisku Moskwa-Szeremietiewo w Chimkach. Samolot linii lotniczych Rossija miał lecieć ze stolicy kraju do tureckiej Antalyi. Lot był jednak poważnie opóźniony, a pasażerowie czekali na start na pokładzie maszyny. Na domiar złego nie działała klimatyzacja.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnie wiele miejsc na świecie zmaga się z falą upałów, która dotarła także do Moskwy. Pod koniec czerwca w stolicy kraju zanotowano najwyższą w historii temperaturę w tym miesiącu - 34,7 stopni Celsjusza.

Rosja. Pasażer otworzył drzwi awaryjne w samolocie

W pewnym momencie jeden z pasażerów zawołał "Nie będę czekać" i otworzył drzwi w samolocie, aby wpuścić trochę świeżego powietrza. Spowodowało to automatyczne nadmuchanie i rozwinięcie awaryjnej zjeżdżalni. W wyniku tego incydentu linie lotnicze musiały podstawić nowy samolot, a co za tym idzie - podróż opóźniła się o kolejne kilka godzin. Według służb prasowych linii lotniczych, w momencie otwarcia drzwi opóźnienie lotu nie przekraczało 20 minut.

W związku z tym Rossiya Airlines zamierza odzyskać drogą sądową straty spowodowane otwarciem drzwi przez jednego z pasażerów. 

Co ciekawe, wersja osób, które znajdowały się wtedy na pokładzie, jest zupełnie inna. Według podróżnych, linie lotnicze trzymały ludzi w rozgrzanym samolocie bez klimatyzacji ponad dwie godziny. Kilka osób miało stracić przytomność, a dzieci miały mieć problemy z oddychaniem. Jak relacjonują świadkowie, mimo że pasażerowie prosili personel pokładowy o włączenie klimatyzacji lub wypuszczenie z powrotem na lotnisko, nie było żadnej reakcji.

Do sieci trafiło nagranie z tego incydentu. Widać na nim podróżnych narzekających na upał w kabinie samolotu.

RadioZET.pl/Rp.pl/Onet.pl