Zamknij

Rosja chce z powrotem kibiców. Do końca roku wjedziemy tam bez wizy

Redakcja
18.07.2018 10:21
Kibice
fot. Shutterstock

Po zakończeniu mundialu prezydent Rosji zdecydował, że kibice, którzy będą chcieli wrócić do Rosji, nie będą musieli wyrabiać wizy. Ta decyzja ma przyciągnąć fanów piłki nożnej z powrotem, ale już jako zwykłych turystów. 

Przypomnijmy, że na czas organizowanych w Rosji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (od 14 czerwca do 15 lipca) władze kraju podjęły decyzję o zniesieniu obowiązku posiadania wizy dla wszystkich kibiców. Wystarczyło mieć paszport i Fan ID, czyli tzw. kartę kibica, by bez większych problemów przekroczyć granicę. Władimir Putin postanowił ponownie zachęcić fanów piłki nożnej do wizyty w Rosji. W jaki sposób? Znosząc obowiązek wizowy do końca roku.

Rosja: do końca 2018 roku bez wizy?

Jak podaje portal Fly4free, Władimir Putin podjął decyzję, że do końca 2018 roku wszyscy kibice mogą ponownie przyjechać do Rosji bez obowiązku wyrabiania wizy. Dotyczy to również tych osób, którzy będą chcieli przyjechać do kraju wielokrotnie.

– Mam nadzieję, że fani skorzystają z tej okazji i przyjdą do Rosji nie raz z przyjaciółmi i członkami ich rodzin – powiedział prezydent Rosji, cytowany przez agencję informacyjną Sputnik.

Formalnie prawo jeszcze nie obowiązuje, ale Putin przekonywał, że chętni nie będą musieli długo czekać na oficjalną wiadomość w tej sprawie.

Jeszcze przed mundialem szacowano, że z racji organizowanych w Rosji mistrzostw do kraju przyjedzie nawet 1,6 mln osób z zagranicy. Choć sprzedano łącznie 2,5 mln biletów, to wiele osób miało wejściówki na więcej niż jeden mecz, dlatego na razie nie podano oficjalnych statystyk. Wiadomo, że 860 tys. biletów trafiło w ręce Rosjan. Liczną grupę stanowili też Amerykanie, Brazylijczycy, Meksykanie i Japończycy.

Przeczytaj także:

•  Wyprodukowali gadżet na mundial w Rosji. Okazuje się, że jest niebezpieczny 

• Głosuj na najładniejszego gola MŚ 2018. Jest w czym wybierać!

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC