Zamknij

Rosja wprowadza bezpłatne wizy do obwodu kaliningradzkiego. Skorzystają turyści

Nina Czochara
26.06.2019 10:34
Kaliningrad
fot. Shutterstock

Już od 1 lipca 2019 roku będzie można ubiegać się o bezpłatną, elektroniczną wizę do obwodu kaliningradzkiego. Z darmowej wizyty będą mogli skorzystać obywatele 50 krajów, w tym Polacy. Wiza upoważnia do 8-dniowego pobytu na tym terenie.

Jak poinformowało regionalne centrum turystyczne Visit Kaliningrad, od lipca 2019 roku turyści chcący odwiedzić obwód kaliningradzki, będą mogli aplikować o bezpłatne elektroniczne wizy. Aby uzyskać pozwolenie, wystarczy wypełnić wniosek, który zostanie udostępniony na stronie internetowej MSZ Federacji Rosyjskiej

Darmowa wiza turystyczna do obwodu kaliningradzkiego 

Formularz należy przesłać co najmniej cztery dni przed planowaną podróżą. Konieczne będzie także załączenie zdjęcia. Wniosek zostanie zweryfikowany w terminie 4 dni od jego przesłania, a dane turysty zostaną przekazane do punktów kontroli granicznej. Osoba składająca wniosek otrzyma także elektroniczne powiadomienie o statusie wizy.

Aby przekroczyć granicę, konieczne będzie okazanie numeru identyfikacyjnego nadanego po przyznaniu wizy oraz dokumentu tożsamości. Każdy turysta udający się do Obwodu Kaliningradzkiego powinien także posiadać ważne ubezpieczenie medyczne oraz bilet powrotny (lub potwierdzenie jego zakupu) w przypadku podróżowania koleją, samolotem lub promem.  Elektroniczna wiza do obwodu kaliningradzkiego będzie ważna przez 30 dni, ale pozwoli na pobyt o długości do 8 dni.

ZOBACZ TAKŻE:

• Uzbekistan znosi wizy dla Polaków. Władze chcą przyciągnąć turystów

• Chcesz ubiegać się o wizę do USA? Prześwietlą twoje konta społecznościowe

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC