Zamknij

Ten pociąg wygląda jak Hogwart Express. Wiemy, gdzie nim dojedziesz

03.12.2020 22:21
Hogwart Express
fot. Shutterstock

Jeżeli marzyliście o przejażdżce pociągiem rodem z filmów o Harrym Potterze, mamy dla was dobrą wiadomość! Ten skład niestety nie zabierze was do Hogwartu, ale na pewno pozwoli poczuć się jak w krainie magii i czarodziejstwa!

Fani przygód Harry'ego Pottera na pewno kojarzą pociąg, którym młody czarodziej dojeżdżał do szkoły. Hogwart Express zawoził uczniów z Londynu prosto do zamku, w którym mieściła się Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Dzięki serii książek, a także filmów wiele osób zaczęło odwiedzać stację King's Cross w Londynie, z której ruszał sławny pociąg.

I choć doskonale wiemy, że jest on wyłącznie wytworem wyobraźni autorki książek o Harrym Potterze, nie przeszkadza nam to marzyć o przejażdżce nim. Na szczęście istnieją kolejki, których wygląd i wnętrza sprawiają, że przenosimy się w czasie, a także do świata bajek i czarów. Jednym z takich pociągów jest Ruskeala Express! Cieszy się on zainteresowaniem podróżnych i poszukiwaczy przygód. Zobaczcie, gdzie kursuje i ile kosztuje taka przejażdżka.

Ruskeala Express - pociąg, który wygląda jak ten do Hogwartu

Ruskeala Express pozwala nam na przejażdżkę w prawdziwym stylu retro. Ten kursujący od czerwca 2019 roku pociąg zabiera pasażerów do jednego z najpiękniejszych parków narodowych w Rosji. Kursuje on między stacją Sortavala a parkiem. Pociąg zaczyna bieg o 10.40, a o 17.30 wyrusza ostatni raz w drogę powrotną z parku. Podróż trwa godzinę.

Pociąg Ruskeala Express składa się z 5 wagonów, z czego 1 jest restauracyjny. Ich wnętrza stylizowane są na te z XIX wieku, a cały skład ciągnie lokomotywa zbudowana w 1949 roku. Warto dodać, że pociąg ten łudząco przypomina Hogwart Express!

Przejażdżka tym pociągiem stała się niezwykłe popularna nie tylko wśród Rosjan, ale też turystów. Za bilet pociągowy zapłacimy tu 5 dolarów (ok. 20 zł). Przejechalibyście się takim składem?

Fani Harry'ego Pottera z pewnością marzą o takiej przygodzie, dzięki której mogliby choć przez chwilę poczuć się jak w magicznym pociągu z serii o młodym czarodzieju. To właśnie on zawoził uczniów do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Trzeba przyznać, że wygląd Ruskeala Express łudząco go przypomina, prawda?