Zamknij

Ruszył letni rozkład lotów. Ponad 50 nowych tras z Polski

Nina Czochara
01.04.2019 15:06
Rozkład lotów na lotnisku
fot. Shutterstock

W nowym, letnim rozkładzie lotów linie lotnicze uruchamiają ponad 50 nowych połączeń z polskich lotnisk. Pasażerowie zdecydowanie będą mieli w czym wybierać. 

Letni rozkład lotów z Polski zdominują linie Wizzair i Ryanair, choć pojawi się też sporo tras LOT-u oraz innych, mniej znanych przewoźników. Oto wybrane nowości z kilku polskich miast. 

Ponad 50 nowości z polskich lotnisk

  • WARSZAWA

W nadchodzącym sezonie letnim najciekawsze będą dwie nowe, dalekie trasy, które wystartują z lotniska Chopina. Najpierw 1 czerwca LOT uruchomi połączenie do Miami, a 17 września zacznie latać do Delhi.

Bardzo ciekawie zapowiada się też przywrócona po dłuższej przerwie trasa do Bejrutu – połączenie zostanie zainaugurowane 14 czerwca i będzie realizowane do końca sezonu letniego (ostatni lot 25 października). Z kolei od 9 czerwca LOT uruchomi sezonowe trasy do Warny i na Korfu (loty raz w tygodniu, w niedziele).

Paleokastritsa - Korfu
fot. Shutterstock

Na lotnisku Warszawa-Modlin również pojawi się ciekawa nowość - od 3 kwietnia ruszy połączenie do Marsylii. 

Przeczytaj także: Ryanair uruchamia nowe połączenie. To może być hit wśród Polaków

  • POZNAŃ

W letnim rozkładzie lotów z Poznania pojawi się kilka nowości. Od 2 kwietnia polecimy więc do irlandzkiego Cork oraz do Sztokholmu. Dzień później uruchomiona zostanie trasa Ryanaira do Rzymu (loty 2 razy w tygodniu). Bardzo ciekawie prezentuje się sezonowe połączenie Ryanaira do Zadaru w Chorwacji, które wystartuje od kwietnia i będzie realizowane 2 razy w tygodniu.

  • KRAKÓW

Najwięcej nowości pojawi się w stolicy Małopolski. Dużą rolę odegra tutaj węgierski przewoźnik - Wizzair.  Już 4 kwietnia linia uruchomi połączenia do Londynu Luton (loty 2 razy dziennie) i Kijowa-Żuliany (loty 4 razy w tygodniu).

Kolejne nowe trasy zostaną uruchomione w majówkę – od 1 maja polecimy z Krakowa do Turku i Nicei (loty 2 razy w tygodniu – środy i niedziele), 2 maja zadebiutują połączenia do Doncaster w Wielkiej Brytanii i włoskiego Bari (loty we wtorki i czwartki), a 3 maja – do duńskiego Billund i włoskiej Katanii (loty w poniedziałki i piątki).

To nie koniec nowych tras. 1 sierpnia Wizzair uruchomi połączenie na lotnisko Rzym-Fiumicino (loty 5 razy w tygodniu: we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele), a od 4 sierpnia zacznie latać do Turynu (połączenia będą realizowane w środy i niedziele).

Turyn - Włochy
fot. Shutterstock

Kolejne mocne uderzenie nowych tras Wizz Air przygotował po wakacjach, kiedy otworzy ciekawe połączenia ze stolicy Małopolski. Od 16 września Wizzair poleci m.in. do Larnaki na Cyprze (loty w poniedziałki i piątki), do Charkowa na Ukrainie (loty w poniedziałki i piątki), do Oslo (codziennie), do Tel Awiwu (poniedziałki, środy, piątki i niedziele) oraz Keflaviku na Islandii (poniedziałki i piątki).

W letnim rozkładzie lotów z Krakowa pojawi się również Ryanair. Od kwietnia ten przewoźnik także uruchomi 7 nowych połączeń z Balic. Polecimy między innymi do Bari (3 razy w tygodniu), Katanii na Sycylii (2 razy w tygodniu), Kopenhagi (2 razy w tygodniu), Rimini (2 razy w tygodniu), Salonik (2 razy w tygodniu) oraz Zadaru (2 razy w tygodniu).

  • GDAŃSK

Nowości zaoferuje linia Wizzair. Od 2 kwietnia ruszy chyba najciekawsza pozycja, czyli loty do Kutaisi (we wtorki i soboty). Tego samego dnia uruchomione zostaną loty do Bremy (także 2 razy w tygodniu), a 4 kwietnia wystartuje trasa do Oslo (loty na niej będą realizowane codziennie). Od 15 czerwca Wizzair będzie też codziennie latał na lotnisko Londyn Gatwick.

Od sezonu letniego w Gdańsku pojawią się 2 nowe linie lotnicze. Pierwszą jest easyJet, który wraca do Gdańska po kilku latach przerwy – od 2 kwietnia uruchomi loty do Berlina. Z kolei od 31 marca na lotnisku w Gdańsku pojawi się szwajcarski przewoźnik Swiss, który 4 razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki i niedziele) poleci do Zurychu.

W sezonie letnim pasażerowie z Gdańska zyskają także aż 2 połączenia do Barcelony – wróci bowiem realizowane przez Wizzaira połączenie, a dodatkowo Ryanair od 1 kwietnia zacznie latać na lotnisko Barcelona-Reus. 

Sagrada Familia
fot. Shutterstock

Przeczytaj także: Nowy przewoźnik i nowa trasa z polskiego miasta. Powrót po 7 latach przerwy

  • KATOWICE

Do Katowic powróci część sezonowych tras zamkniętych na zimę, będą też 4 nowe trasy od Wizzaira. Będą to loty sezonowe na Fuerteventurę (realizowane raz w tygodniu, od 25 kwietnia do 24 października), Santander (od 18 czerwca, loty we wtorki i soboty), Castellon (od 17 czerwca, loty w poniedziałki i piątki). Z kolei 16 września Wizzair uruchomi całoroczną trasę do norweskiego Alesund (rejsy w poniedziałki i piątki).

  • ŁÓDŹ

Dość skromna siatka połączeń z łódzkiego lotniska wzbogaci się latem o Ateny – to powracający kierunek sezonowy, obsługiwany przez Ryanaira, który według władz portu cieszył się rok temu wielką popularnością. Teraz loty wystartują 6 kwietnia i będą realizowane raz w tygodniu – tylko w soboty.

Przeczytaj także: To najlepsze lotniska świata w 2019 roku. Zwycięski port ma basen i zjeżdżalnie 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC