Zamknij

Ruszyło 15 wakacyjnych pociągów Polregio. Można podróżować po Polsce i nie tylko!

Redakcja
03.07.2018 10:14
Pociągi Polregio
fot. Marek Bazak/East News

Polregio uruchamia dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do miejscowości turystycznych w całej Polsce. Z nowych połączeń będzie można skorzystać do końca sierpnia lub dłużej.

Zwolennicy podróżowania pociągami zdecydowanie będą mieli w czym wybierać. 

Podlaskie

W te wakacje na Podlasie będzie można  dojechać wyjątkowo wygodnie. Wszystko za sprawą specjalnego połączenia Polregio na trasie Białystok–Waliły przez Puszczę Knyszyńską. Z pociągów wakacyjnych będą mogli też skorzystać miłośnicy letnich festiwali muzycznych, m.in. Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza oraz koncertu białoruskiej muzyki biesiadnej Siabrouskaja Biasieda. 

Lubelskie

Polregio uruchomiło nowe połączenia sezonowe: Lublin–Zamość–Bełżec oraz Zamość–Rzeszów. Oprócz przepięknego Zamościa, nazywanego „Perłą Renesansu”, z okien pociągu będzie można podziwiać przepiękną trasę biegnącą poprzez tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Podkarpackie

Na tory wyjechał ponownie "Wojak Szwejk" - pociąg kursujący na trasie Rzeszów–Medzilaborce (Słowacja) i Sanok–Medzilaborce. W tym roku do dyspozycji pasażerów jest również wakacyjny pociąg Rzeszów–Sandomierz.

Dodatkowo od 2 lipca (od poniedziałku do piątku) kursować będzie poranny pociąg z Rzeszowa do Łupkowa, następnie z Łupkowa do Jasła, dalej Jasło–Komańcza i Komańcza–Rzeszów.

Świętokrzyskie

Nowością w wakacyjnym rozkładzie Polregio będzie weekendowe połączenie Kielce–Busko-Zdrój. To powrót pociągów na tej trasie po niemal 15 latach. Turystyczne kursy do Sandomierza będą realizowane w weekendy (oraz 15 sierpnia), ale tym razem okres kursowania wydłużony został do końca września.

Zobacz także

Opolskie

Przez cały okres wakacyjny dostępne będą również pociągi z Nysy do Kłodzka fragmentem słynnej i malowniczej Magistrali podsudeckiej.

Pomorskie

W wakacje zwykle największą popularnością cieszą się połączenia Gdynia–Hel. Na tym odcinku będzie kursowało aż 15 par pociągów Polregio. Dodatkowo pojawi się połączenie relacji Gdynia–Władysławowo.

Dodatkowe pociągi pojawią się także na trasie Słupsk–Ustka i Gdynia–Lębork–Łeba. Z uwagi na zwiększoną liczbę podróżnych wszystkie pociągi mają zwiększoną liczbę miejsc siedzących i na rowery.

Zachodniopomorskie

W czasie wakacji liczba pociągów do Mielna Koszalińskiego, Darłowa i Międzyzdrojów zostanie zwiększona. I tak na linii Koszalin–Mielno Koszalińskie kursować będzie 9 par pociągów w dni robocze i 11 w weekendy. Na odcinku Sławno–Darłowo: 6 par w weekendy i 4 w dni robocze.

Małopolska

W Małopolsce Polregio oferuje swoim pasażerom połączenia z Krakowa i Tarnowa do Doliny Popradu usłanej uroczymi uzdrowiskami z Krynicą-Zdrojem na czele. Ponadto codziennie do dyspozycji pasażerów będą pociągi z Krakowa do Zakopanego m.in. przez Rabkę-Zdrój. 

Pomiędzy Zakopanem a Nowym Targiem kursują pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej. „Taryfa Podhalańska" umożliwia podróż z jednym biletem komunikacją miejską i pociągami Polregio.

Do Szklarskiej Poręby

Polregio ma też w ofercie codzienne bezpośrednie połączenie „Kamieńczyk" z Poznania do Szklarskiej Poręby Górnej. Podróżując tym pociągiem przez Wrocław, Wałbrzych i Jelenią Górę można podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy Dolnego Śląska popijając kawę w specjalnym wagonie CafeRegio.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC