Zamknij

Ryanair Sun szuka pracowników w Polsce. Rekrutacje już w październiku

Redakcja
26.09.2018 10:38
Stewardessa
fot. Shutterstock

Czarterowa linia lotnicza Ryanair Sun ogłosiła nabór pracowników na stanowiska stewardów i stewardess. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane - linia zapewnia pełne szkolenie pracowników. 

Rekrutacja będzie prowadzona przez firmę Crewlink, partnera Ryanair Sun. Spotkania odbędą się od 3 do 12 października, codziennie w innym mieście. Zainteresowani mogą już składać aplikacje.

Poszukiwani stewardzi i stewardessy

Jak podaje Ryanair Sun, wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane - linia zapewnia bowiem pełne szkolenie pracowników. Po ukończeniu szkolenia kandydaci będą mogli pracować w jednej z polskich baz Ryanaira Sun: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu lub Gdańsku.

Czego mogą oczekiwać kandydaci? Jak podaje "Rzeczpospolita", nowym pracownikom firma oferuje: "konkurencyjne wynagrodzenie zasadnicze" (płatne w polskich złotych na polskie konto bankowe), bezpłatne szkolenie, diety podczas szkolenia, mundur w pierwszym roku pracy, dodatek na mundur w drugim roku, prowizję od sprzedawania jedzenia i kosmetyków na pokładzie, możliwość awansowania, kontrakt na bazie polskiego prawa, pełne ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport naziemny dla załóg lotów czarterowych, stały grafik 5 dni pracy i 3 dni wolnego.

Zobacz także

Ryanair Sun zwiększa swój zasięg

Ryanair Sun powoli kończy właśnie swój pierwszy sezon w Polsce. Linia czarterowa obsługiwała biura podróży pięcioma samolotami. Ale tylko część załogi - 20 pilotów i 40 osób z personelu pokładowego - była przypisana bezpośrednio do tej marki. Pozostałych pilotów, stewardów i stewardesy "wypożyczała" mu spółka Ryanair. Już wiadomo, że w kolejnym roku potrzebni będą nowi pracownicy.

 - Kończymy negocjować umowy z touroperatorami na nowy sezon letni, zapowiada się, że zwiększymy liczbę foteli na trasach czarterowych nawet o 40 procent - powiedział prezes Ryanaira Sun, Michał Kaczmarzyk.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC