Zamknij

Ryanair Sun zmienił nazwę na Buzz. Na samolotach pojawi się nowe logo z pszczołą

Nina Czochara
30.10.2019 10:15
Ryanair samolot
fot. Pixabay

Ryanair Sun - polski oddział irlandzkiego przewoźnika - zmienił nazwę na Buzz. Firma przejdzie też od grudnia rebranding. Z ogona samolotów zniknie harfa, a w jej miejscu pojawi się pszczoła. Powstała już nowa strona internetowa linii, która będzie jeszcze rozwijana. 

Polski oddział Ryanaira (Ryanair Sun) prowadzi operacje lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej. Rebranding linii może pomóc w uniknięciu zawirowań związanych z brexitem. Irlandia, która jest ojczyzną Ryanaira, nadal bowiem nie wie, jakie konsekwencje dla kraju będzie miało wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej.

Ryanair Sun jako Buzz

- Nasze samoloty zyskają nowy, wyjątkowy branding. Buzz będzie realizował loty czarterowe oraz połączenia regularne dla Ryanaira. W tym roku flota linii będzie liczyła 25 samolotów – podkreślił w marcu Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz.

Od 1 listopada Buzz przejmie od Ryanaira bazy w Pradze i Sofii, a w grudniu w Budapeszcie. Linia będzie nadal świadczyła usługi leasingu floty dla Ryanaira, gdyż zmienia się głównie znak towarowy, sama firma pozostaje częścią grupy Ryanair. Zmiana ma obniżyć koszty działalności przewoźnika. Pracownicy będą zatrudniani na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej. 

Zobacz także

Większe zmiany pasażerowie zobaczą jednak od grudnia. Wówczas personel pokładowy zacznie nosić nowe stroje z żółto-czarnymi elementami. Na przemalowanie samolotów i umieszczenie na nich logo pszczoły trzeba będzie poczekać znacznie dłużej. Jak podaje portal Fly4free, większym problemem dla firmy od nowych barw jest dostawa nowych samolotów Boeing 737 Max 200. Docelowo linia lotnicza chce kupić 58 maszyn, z czego 8 ma trafić bezpośrednio do Buzza.

Zagłosuj

Często latasz samolotem?

Liczba głosów:

Wystartowała jednak nowa strona internetowa buzzair.com. Choć na razie po wejściu na nią jesteśmy przekierowani na stronę Ryanair Sun, wkrótce będzie można na niej zamawiać bilety na wszystkie połączenia realizowane przez Ryanaira.

Ryanair Sun pojawił się w Polsce w 2017 roku. Oferował wówczas loty czarterowe dla działających w Polsce biur podróży. Rejsowe połączenia zaczął realizować w ubiegłym roku. 

Zobacz także

Źródło: Wprost.pl, Fly4free.pl, Bankier.pl

___

RadioZET.pl/NC