Zamknij

Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji. Jest jednak haczyk

Redakcja
10.06.2020 10:05
Ryanair - samolot
fot. Flickr

Ryanair poinformował o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na lipiec lub sierpień, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany – podano w komunikacie prasowym irlandzkiego przewoźnika. 

Ryanair planuje od 1 lipca wykonywać prawie 1000 lotów dziennie. W celu zagwarantowania klientom elastyczności irlandzka linia proponuje kilka nowych rozwiązań. 

Ryanair umożliwia bezpłatną zmianę rezerwacji 

Irlandzka linia poinformowała o zmianach we wtorkowym komunikacie. Okazuje się, że warunkiem dokonania bezpłatnej zmiany w rezerwacji, będzie utrzymanie pierwotnej trasy podróży i odbycie jej w tym roku.

  • Wszyscy pasażerowie, którzy od 10 czerwca dokonają rezerwacji lotu na lipiec bądź sierpień, będą mogli bezkosztowo zmienić termin na dowolny aż do 31 grudnia 2020 roku. 
  • Bezpłatna zmiana rezerwacji dotyczy terminu pod warunkiem zachowania pierwotnej trasy, a podróż musi zostać zakończona w 2020 roku.

"Najpopularniejsze kraje wakacyjne jak Włochy, Portugalia i Hiszpania, otwierają granice i zapraszają międzynarodowych turystów. Jesteśmy gotowi powitać pasażerów na pokładach naszych samolotów już od 1 lipca, kiedy Ryanair będzie obsługiwał prawie tysiąc lotów dziennie w ramach całej naszej siatki połączeń. Chcemy także zaoferować naszym klientom jak najwięcej elastyczności – znosimy więc opłatę za zmianę rezerwacji" - powiedział cytowany w komunikacie Dara Brady z Ryanaira.

Z uwagi na obowiązywanie w Polsce stanu epidemii, do 16 czerwca przedłużono zakaz międzynarodowego, pasażerskiego ruchu lotniczego. Większość europejskich krajów planuje otworzyć swoje granice w podobnym terminie - 15 czerwca. Wiele będzie jednak zależało od sytuacji epidemicznej w poszczególnych państwach. 

Źródło: PAP