Zamknij

Ryanair w aktualnym rozkładzie lotów ma 17 tras. Wizzair uziemił już 85 proc. floty

Nina Czochara
27.03.2020 10:20
Ryanair
fot. Flickr

Ryanair w tym tygodniu poinformował, że zawiesza większość lotów na najbliższe dwa miesiące. W obecnej sytuacji pełny rozkład lotów irlandzkiego przewoźnika obejmuje 17 tras. Niewiele lepiej wygląda sytuacja w Wizzairze, który tak jak Ryanair, rozważa możliwość czasowego zamknięcia wszystkich połączeń. 

Ryanair już wcześniej komunikował pasażerom, że z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych przez wiele państw restrykcji, będzie musiał praktycznie zawiesić działalność w kwietniu i maju. W wysłanym przez irlandzką linię komunikacie możemy zobaczyć bardzo skromną listę dostępnych obecnie połączeń. 

Ryanair i Wizzair wstrzymali niemal wszystkie połączenia

Zgodnie z aktualny rozkładem lotów Ryanair, w okresie od 27 marca do 2 kwietnia, będzie realizował zaledwie 17 połączeń – większość z nich to połączenia z Irlandii do Wielkiej Brytanii. Dostępnych jest również kilka połączeń międzynarodowych, m.in. z Londynu do Eindhoven, Lizbony czy Budapesztu.

Ryanair - 17 tras
fot. ryanair.com

Ryanair zaoferował wcześniej wszystkie swoje samoloty do dyspozycji rządów krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jak powiedział Michael O’Leary, prezes irlandzkiej linii, ich maszyny mogą być używane do lotów repatriacyjnych, transportu leków czy zapasów żywności.

Zobacz także

Wizzair zawiesza bazy do maja

Rozkład lotów węgierskiego przewoźnika nie wygląda lepiej. Na początku tygodnia Wizzair poinformował, że uziemił już 85 procent swojej floty i nie wyklucza, że będzie musiał tak zrobić ze wszystkimi swoimi samolotami. 

W tym tygodniu Wizzair ogłosił również, że zamka wszystkie swoje bazy operacyjne w Polsce na miesiąc - są to bazy w Gdańsku, Katowicach, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Mają być ponownie otwarte 1 maja. 

W węgierskich mediach pojawiła się informacja, że od kwietnia linia będzie latała stąd tylko na 8 trasach, m.in. do Londynu, Eindhoven i Barcelony.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioET.pl/NC