Zamknij

Ryanair „modyfikuje" politykę bagażową. 2 mln pasażerów za darmo nada duży bagaż

Redakcja
07.09.2018 15:26
Samolot Ryanair
fot. Pixabay

Irlandzki przewoźnik poinformował o modyfikacji ogłoszonych w sierpniu zmian dotyczących przewozu bagażu podręcznego. Ponad 2 mln pasażerów, którzy przed 31 sierpnia kupili bilety na loty po 1 listopada, będzie mogło za darmo nadać 10-kilogramowy bagaż na lotnisku. 

Pod koniec sierpnia Ryanair umieścił na swojej stronie komunikat dot. zmian przewozu bagażu podręcznego. Zgodnie z nimi, od 1 listopada na wszystkich lotach będziemy mogli bezpłatnie zabrać ze sobą jedynie mały plecak lub torebkę, której wymiary nie będą przekraczać 40x20x25 cm. Duży bagaż podręczny (55x40x20 cm) będzie zaś płatny i oddawany do luku bądź nadawany za dodatkową opłatą - chyba że pasażer wykupi usługę priorytetowego wejścia na pokład. Te zmiany w polityce bagażowej Ryanaira zostały dość krytycznie przyjęte przez pasażerów. Irlandzki przewoźnik postanowił więc po raz kolejny zmodyfikować zasady przewozu bagażu i uczynić "dobry gest" w stronę pasażerów...

Kupiłeś bilet przed 31 sierpnia? Za darmo nadasz bagaż

Ryanair ogłosił, że wszyscy pasażerowie, którzy przed 31 sierpnia (czyli w przeddzień ogłoszenia nowej polityki bagażowej) kupili bilety na loty po 1 listopada i nie mają wykupionego priorytetowego wejścia na pokład, będą mogli bezpłatnie zabrać ze sobą duży bagaż o wadze do 10 kilogramów i nadać go za darmo na lotnisku

Ale to nie koniec. Irlandzki przewoźnik poinformował także, że ok. 50 tys. osób, które w tym samym czasie wykupiły priorytetowe wejście na pokład, na loty po 1 listopada, otrzymają zwrot opłaty (8 euro) za tę usługę, zachowując jednocześnie takie udogodnienia, jak gwarancja wniesienia na pokład bagażu małego i dużego. Jak szacuje Ryanair, jest ponad 2 mln takich pasażerów.

Ryanair zapewnia, że wszystkich pasażerów poinformowano już o zmianach. Irlandzki przewoźnik w komunikacie określa ten gest mianem „prezentu przedświątecznego”. 

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC