Zamknij

Ryanair musi zapłacić pasażerce ok. 300 tys. zł odszkodowania. Wszystko z powodu bagażu

Nina Czochara
23.05.2019 09:42
Półka na bagaż w samolocie
fot. Shutterstock

Jeden z pasażerów samolotu linii Ryanair wyciągał z półki nad siedzeniami swój bagaż. Niespodziewanie inna walizka spadła na stojącą obok 80-letnią kobietę. Za ten nieprzyjemny incydent na pokładzie pasażerka otrzyma 68 tys. euro odszkodowania, czyli równowartość 290 tys. złotych.

Chociaż do zdarzenia doszło ok. 3,5 roku, dopiero teraz udało się zakończyć sprawę w sądzie. 80-letnia pasażerka domagała się od linii wysokiego odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Ostatecznie sprawę wygrała. 

80-letnia pasażerka otrzyma 68 tys. zł odszkodowania

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii Ryanair lecącego z Malagi do Dublina. Po wylądowaniu na lotnisku w Irlandii pasażerowie zaczęli wyciągać swoje bagaże z półek nad siedzeniami. W pewnym momencie jeden z bagaży spadł na 80-letnią kobietę, Phyllis Brady. 

W sądzie kobieta wyjaśniła, że bagaż, który na nią spadł, obił jej twarz, szyję i ramię. W drodze z lotniska czuła zawroty głowy, musiała również skorzystać z pomocy lekarza. Po incydencie na pokładzie poszkodowana nie mogła już w pełni wykonywać domowych obowiązków i prowadzić aktywnego życia.

Sprawa ciągnęła się 3,5 roku. Ostatecznie sąd w Dublinie przyznał poszkodowanej 80-latce 35 tys. euro rekompensaty z powodu przeżytego bólu i cierpienia, kolejne 30 tys. za szkody szczególne oraz 2366 euro na pokrycie kosztów. Łącznie otrzyma blisko 68 tys. euro, czyli około 290 tys. złotych.

Przedstawiciele Ryanaira nie będą odwoływać się od wyroku. Adwokat przewoźnika domagał się jedynie odroczenia na jakiś czas wypłaty odszkodowania i zapewnił, że na początek linia wypłaci 35 tys. euro.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC