Zamknij

Ryanair obniży o połowę ceny biletów. Linia szykuje się na wojnę cenową

Redakcja
01.06.2020 15:25
Ryanair
fot. Pixabay

Ryanair planuje obniżyć ceny biletów lotniczych nawet o połowę, aby w ten sposób zachęcić klientów do podróżowania. Prezes irlandzkiej linii, Michael O'Leary, przyznał, że przygotowuje się na wojnę cenową z konkurencją. – Obniżymy ceny, jak tylko się da – powiedział szef Ryanaira.

Ryanair już wcześniej zapowiedział, że od 1 lipca przywróci 40 procent z pierwotnego rozkładu lotów. Plan irlandzkiej linii zakłada, że dziennie realizowanych będzie niemal 1000 lotów. Oznacza to, że przewoźnik przywróci kursy na 90 proc. tras, które obsługiwał przed wybuchem pandemii COVID-19.  

Prezes Michael O'Leary w wywiadzie udzielonym dla "The Mail on Sunday" poinformował, że irlandzka firma jest gotowa do działania przez najbliższy rok ze stratą, aby odzyskać liczbę pasażerów i rezerwacji notowanych przed pandemią.

Ryanair: bilety lotnicze o połowę tańsze

O'Leary zapowiedział, że zamierza stosować politykę pozyskania jak największej liczby rezerwacji, dzięki zaoferowaniu klientom bardzo tanich biletów. Ryanair chce zachęcać do podróżowania m.in. rodziny z dziećmi, oferując im loty tańsze nawet o połowę.

– Obniżymy ceny, jak tylko się da. Chcemy, aby ludzie znów zaczęli latać. Gdy wznowimy loty w lipcu, będziemy sprzedawać bilety po jakiejkolwiek cenie, aby tylko zapełniać samoloty – mówi szef irlandzkiej linii. O'Leary przyznał też, że będzie negocjował m.in. z portami lotniczymi, by oszczędzić na opłatach za lądowania. Chce w ten sposób jak najszybciej odbudować straty i wyjść z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Zagłosuj

Gdzie w tym roku planujesz wakacje?

Liczba głosów:

Zobacz także

W lipcu 2019 roku średnia cena biletu lotniczego Ryanaira wynosiła 54-63 GBP w jedną stronę. Irlandzka spółka przewiozła wówczas ok. 14 milionów pasażerów. Przewoźnik ma nadzieję, że w lipcu tego roku przewiezie 5 mln klientów. Średnią cenę biletu oszacowano na 22-27 GBP - jest zatem o połowę niższa niż w roku ubiegłym. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Ryanair wprowadza zmiany w lataniu. "Maseczki, zakaz kolejek przed toaletą i wyższe opłaty"

• Wakacje 2020. Które kraje otworzą granice? Te kierunki szykują się do sezonu

• Te kraje będą dopłacać do wakacji. Zaskakujące pomysły na przyciągnięcie turystów

Źródło: Puls Biznesu

___

RadioZE.pl/NC