Zamknij

Ryanair ogłosił 25 nowych tras z Polski na zimę. Bilety dostępne w promocyjnych cenach

22.09.2021 08:33
Ryanair - samolot
fot. Karol Serewis/East News

Ryanair ogłosił nowy rozkład lotów z Polski na sezon zimowy 2021/2022. W tym czasie irlandzka linia uruchomi aż 25 nowych tras, m.in. na Maltę, do Ammanu, Agadiru czy Budapesztu. To nie koniec dobrych wiadomości, bo z tej okazji do 23 września można kupować bilety lotnicze w promocyjnych cenach.

Zimowa siatka lotów Ryanaira, która wystartuje w październiku i będzie realizowana do marca 2022 roku, ma obejmować ponad dwieście połączeń z Polski. Na liście nowych tras na zimę nie zabraknie popularnych wśród polskich turystów kierunków. 

Ryanair. 25 nowości w zimowej siatce lotów

Ryanair w ramach zimowego rozkładu będzie realizował łącznie 220 tras, w tym 25 nowości.

Najwięcej nowych tras otrzyma Kraków – będą to loty do Agadiru, Ankony, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu i Turynu. 

Z lotniska w Modlinie uruchomione zostaną loty do Aarhus, Helsinek, na Maltę, do Rygi oraz do Sztokholmu. Gdańsk otrzyma trzy nowe trasy na zimę – do Paryża, Sztokholmu i Walencji.

Z kolei z Poznania ruszą nowe połączenia do Ammanu, Brukseli, Helsinek i Manchesteru. We Wrocławiu pojawi się pięć nowych tras – do Billund, Bournemouth, Lizbony, Pafos i Pizy

Bilety Ryanair w promocyjnych cenach

Z okazji ogłoszenia 25 nowych tras Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż do listopada tego roku, w cenie od 89 złotych. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na stronie linii do czwartku 23 września do północy. 

Przypomnijmy, że irlandzki przewoźnik ogłosił  koniec opcji "zero złotych za zmianę", czyli darmowej opcji zmiany terminu i trasy lotu. Oznacza to, że po blisko 18 miesiącach wraca opłata administracyjna (w wysokości 35 euro), która będzie naliczana w przypadku zmian dokonywanych w rezerwacji. Nowe zasady wejdą w życie już od 1 października 2021 roku. Na bezpłatną zmianę w rezerwacji mogą jeszcze liczyć ci pasażerowie, którzy zgłoszą ją do 30 września 2021 r. – same bilety muszą jednak dotyczyć wyjazdów do 31 grudnia 2021 roku.

Źródło: PAP (Małgorzata Werner-Woś), Ryanair