Zamknij

Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Polski. Na liście popularne kierunki wakacyjne

Nina Czochara
13.11.2019 16:45
Ryanair
fot. Flickr

Ryanair ogłosił uruchomienie w sezonie letnim czterech nowych tras z polskich lotnisk. W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika pojawiły się połączenia do Bułgarii, Chorwacji i na Cypr.

- Cieszymy się z ogłoszenia 4 nowych dodatkowych tras z Polski. W rozkładzie lotów Ryanaira na lato 2020 znajduje się aż 36 nowych tras i 252 łącznie. Ryanair obsłuży w Polsce 14,2 miliona pasażerów rocznie -  powiedziała Olga Pawlonka z Ryanaira, cytowana w komunikacie.

Ryanair: nowe trasy z 4 lotnisk w Polsce

Irlandzki przewoźnik od lata przyszłego roku poleci z Modlina do Pafos (na Cyprze) raz w tygodniu. Z podwarszawskiego lotniska przewoźnik w rozkładzie będzie mieć łącznie 51 tras - rocznie chce przewieźć 3,2 mln pasażerów.

Połączenia z Gdańska do Zadaru (w Chorwacji) będą realizowane trzy razy w tygodniu. Z tego portu zaoferuje 29 kierunków, a rocznie planuje obsłużyć 1,6 mln podróżnych.

Z Poznania Ryanair ma polecieć do Pafos raz w tygodniu - łącznie ma mieć 24 tras. Z kolei z Katowic do Burgas samoloty będą latać dwa razy w tygodniu. W sumie na 20 trasach linia planuje przewieźć 1,3 mln osób.

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Ryanair obsłużył w ubiegłym roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 11,5 miliona pasażerów. To najlepszy wynik spośród wszystkich przewoźników obecnych w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: TVN24, Onet

___

RadioZET.pl/NC