Zamknij

Ryanair ogłosił kolejne dwie nowe trasy. Do tego kraju jeszcze nie latał z Polski

29.04.2021 12:45
Ryga
fot. Shutterstock

Ryanair ogłosił kolejne nowości w swojej siatce lotów. Od 31 października irlandzki przewoźnik wystartuje z nowymi połączeniami z Krakowa i Warszawy do Rygi. To pierwsze połączenia taniej linii do stolicy Łotwy z naszego kraju.

Ryanair w minionym tygodniu ogłosił plany dotyczące letniej siatki lotów. Zgodnie z zapowiedziami irlandzki przewoźnik ma wykonywać ponad 700 lotów tygodniowo, na łącznie 240 trasach. Na liście znalazły się 23 nowe połączenia.

Teraz Ryanair ogłasza kolejną nowość, która tym razem ma pojawić się w zimowym rozkładzie. To połączenie z jedną z europejskich stolic – Rygą.

Ryanair poleci z Krakowa i Modlina do Rygi

Loty z Krakowa i Modlina do Rygi zostaną uruchomione od 31 października. Z lotniska Warszawa-Modlin samoloty będą latały pięć razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele).

Z kolei ze stolicy Małopolski połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu (w czwartki i niedziele).

– Bardzo się cieszymy z oferty Ryanaira, naszego bazowego przewoźnika i jego decyzji otwarcia nowego połączenia do Rygi. Stolica Łotwy, podobnie jak stolica Małopolski, to jeden z największych kulturalnych i naukowych ośrodków w tej części Europy – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

To pierwsze połączenia Ryanaira do stolicy Łotwy z naszego kraju. Dwie trasy z Polski są częścią nowej bazy w Rydze, której operatorem będzie linia Buzz, czyli polska spółka-córka irlandzkiego low-costa. 

Bilety na tych połączeniach są już dostępne w sprzedaży. Ceny zaczynają się od 85 zł za lot w jedną stronę z Krakowa do Rygi i od 125 zł za lot w jedną stronę z Warszawy.

Źródło: Ryanair, Fly4free.pl