Zamknij

Ryanair ogłosił dwie nowe trasy z Polski. To idealny kierunek na city break

23.06.2021 14:19
Helsinki
fot. Shutterstock

Ryanair ogłosił kolejną nowość w swojej siatce lotów – połączenie do Helsinek. Irlandzki przewoźnik poleci do stolicy Finlandii z dwóch polskich lotnisk – Warszawa (Modlin) oraz Poznań. Pierwsze loty wystartują pod koniec października. 

Ryanair nie zwalnia tempa i ogłasza kolejne nowe połączenia. Tym razem do stolicy Finlandii, czyli wyczekiwanego od wielu lat kierunku weekendowego. Bilety lotnicze na połączenia z dwóch lotnisk w Polsce są już dostępne w sprzedaży. 

Ryanair poleci do Helsinek

Inaugurację nowych tras Ryanaira zaplanowano na przełom października i listopada bieżącego roku. Trasa z Modlin do Helsinek wystartuje 31 października i będzie realizowana cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. 

Loty z Poznania do Helsinek zostaną uruchomione 1 listopada i będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym. Ich ceny rozpoczynają się od 149 zł w jedną stronę. 

Oprócz dwóch tras do Polski Ryanair będzie latał z helsińskiego lotniska do Brukseli (Charleroi), Mediolanu (Bergamo), Paryża, Kowna, Rygi, oraz do Londynu (Stansted).

Helsinki na weekend. Co warto zobaczyć?

Helsinki leżą na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach. Stolica Finlandii nie jest dużym miastem, a najważniejsze atrakcje znajdują się w centrum, które najlepiej zwiedzać pieszo. Popularnym miejscem jest plac Senacki, gdzie tak naprawdę bije serce miasta. Można tu zobaczyć m.in. neoklasycystyczną luterańską katedrę, Uniwersytet Helsiński czy siedzibę premiera. Na placu uwagę zwraca pomnik cara Aleksandra II przypominający o tym, że w przeszłości Finlandia była pod panowaniem Rosji.

Charakterystycznym zabytkiem jest Sobór Uspieński w Helsinkach, czyli najważniejsza w stolicy świątynia Fińskiego Kościoła Prawosławnego. Ciekawym miejscem jest też hala targowa Vanha kauppahalli, która zachwyca swoim wyglądem. Można tam kupić zarówno wyroby artystyczne, lokalne pamiątki, jak i spróbować fińskich przysmaków.

Kolejne punkty, które warto wziąć pod uwagę w czasie zwiedzania to m.in. park Esplanadi, kaplica ciszy, Fińskie Muzeum Narodowe czy imponujące gmachy głównego dworca kolejowego oraz Fińskiego Teatru Narodowego.

Źródło: Ryanair, Fly4free.pl