Zamknij

Ryanair ogłosił kolejne wakacyjne trasy. To popularne greckie wyspy

07.04.2021 14:50
Ryanair
fot. Shutterstock

Ryanair w lipcu uruchomi kolejne wakacyjne połączenia. W letniej siatce taniego przewoźnika pojawiły się uwielbiane przez Polaków greckie wyspy – Kreta i Santorini. Wcześniej otwarcie tych samych tras z Gdańska zapowiedział największy konkurent irlandzkiej linii – Wizz Air. 

Ryanair nie zwalnia tempa. Niespełna tydzień temu irlandzki przewoźnik poinformował o uruchomieniu 8 nowych połączeń lotniczych, w tym m.in. do Bari, Katanii, Zadaru i na Zakynthos. 

Tania linia dodaje kolejne nowości do swojej letniej siatki lotów – popularne greckie wyspy. Oprócz tego zwiększa liczbę lotów na Majorkę. 

Ryanair poleci z Gdańska na Kretę i Santorini

 – Ryanair (...) 6 kwietnia ogłosił 2 nowe trasy z Gdańska na Kretę oraz Santorini, oraz zwiększenie częstotliwości lotów z Warszawy Modlin na Majorkę do 3 tygodniowo (+ jeden lot) – czytamy w komunikacie irlandzkiego przewoźnika. 

Przewoźnik dodał, że oba połączenia do Grecji wystartują w lipcu i staną się częścią rozkładu lotów z Polski na lato 2021. Loty na tych trasach będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Ryanair z okazji ogłoszenia nowych połączeń wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł na podróż do października 2021 roku. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać na www.ryanair.com do czwartku 8 kwietnia.

Co ciekawe, połączenie z Gdańska na Kretę i Santorini ogłosiły w drugiej połowie marca linie lotnicze Wizz Air. Przewoźnik zapowiedział uruchomienie lotów na czerwiec 2021 roku. Jedyna różnica jest taka, że Wizz Air na Kretę poleci do Heraklionu, podczas gdy Ryanair – do Chanii.

Zobacz także

Ryanair: dwie bezpłatne zmiany rezerwacji

Irlandzki przewoźnik przypomina, że z powodu wciąż zmieniającej się sytuacji epidemicznej na świecie przedłużył możliwość darmowej zmiany rezerwacji w przypadku lotów wykupionych do 30 czerwca 2021 roku.

Nową podróż będzie można zaplanować do końca października 2021 roku. Co ważne, klienci mogą dwukrotnie przesunąć datę lotu w ramach opcji "zero złotych opłaty za zmianę". 

Źródło: Ryanair, Rynek Lotniczy